PARÍŽ (SITA) - V Paríži na tenisovom turnaji French Open aj včera dážď, ktorý sa zmenil z prehánok na stabilný lejak, spôsoboval organizátorom čoraz väčšie problémy. Ešte sa nestihla odohrať ani polovica druhého kola a tak v programe turnaja nastáva hneď od začiatku riadny sklz. Napriek tomu sa však už s turnajom stihlo v súťaži mužov rozlúčiť veľa favoritov, až päť nasadených hráčov vypadlo. Hotovou senzáciou je vyradenie prvých dvoch vo svetovom rebríčku Američana Samprasa a Čecha Petra Kordu. Žiaľ, medzi nasadenými, ktorí už v turnaji nepokračujú, je aj Slovák Karol Kučera (9).
V súťaži žien už v turnaji nepokračujú nasadené hráčky 5, 9 a 12. Slovenský tenis potešil postup Kariny Habšudovej do tretieho kola, v ktorom sa stretne so svetovou jednotkou Švajčiarkou Martinou Hingisovou.
Slovenská tenisová reprezentantka Katarína Studeníková, ktorá v 1. kole tenisového turnaja zdolala Češku Kleinovú, prehrala v druhom kole s favorizovanou Ruskou a turnajovou trinástkou Annou Kurnikovovou v dvoch setoch 2:6, 6:7. Slovenská reprezentantka Henrieta Nagyová zopakovala svoj výkon z 1. kola, keď po dvojsetovom víťazstve vyradila Austrálčanku McQuillanovú, aj v kole druhom, a po víťazstve nad Rakúšankou Sylviou Plischkovou 6:4, 6:3 postúpila do 3. kola.
Ďalšie výsledky: Rubinová (USA) - Panovová (Rus.) 6:1, 6:1, Carlssonová (Švéd.) - Jeyaseelanová (Kan.) 6:4, 6:0, Sanchezová-Vicariová (4-Šp.) - Cristeová (Rum.) 6:2, 6:3.