Nad zemou sa vznášajú vesmírne lode. Na ich palube sú brutálni mimozemšťania, ktorí poľujú na ľudí a zaživa ich mučia. Sú to výplody ľudskej fantázie či výsledok nadmerného sledovania Aktov X? Určite nie, aspoň podľa nemeckého ufológa Hartwiga Hausdorfa. "Už niekoľko storočí prichádzajú mimozemšťania na Zem zabíjať," tvrdí vedec, ktorému vo vydavateľstve Knaur vyšla kniha Smrteľné stretnutia s UFO. Príkladov má Hausdorf dosť. Pri jazere Guarapiranga v Brazílii našli znetvorenú mŕtvolu 53-ročného, niekoľko dní nezvestného farmára. Polícia si najprv myslela, že to urobili zvieratá, no pri pitve sa zistilo, že v tele nebola ani kvapka krvi. Na viacerých miestach tela sa našli okrúhle vpichy, ktorých okraj bol spálený. "Tieto zranenia sú mimozemského pôvodu," hovorí Hausdorf. Pri zbieraní dreva nečakane zomrela žena z talianskej Ventimiglie. Aj v jej tele chýbala krv, čo dokumentuje záznam v archíve Francúzskej akadémie vied. "Možno nie sme nič iné, ako pokusné potkany mimozemšťanov," konštatuje nemecký ufológ.
NEBEZPEČNÉ OPÄTKY
Ženy, ktoré s obľubou nosia topánky na vysokých opätkoch, riskujú artritídu kolien, tvrdia vedci z prestížnej Harvardskej univerzity v Bostone. Lekári doteraz nevenovali pozornosť vplyvu topánok s vysokými opätkami na nohy, ale, ako upozorňujú vedci, osteoartritída sa u
žien vyskytuje dvakrát častejšie než u mužov. Na preskúmaní účinku vysokých opätkov na nohy sa dobrovoľne zúčastnilo 20 žien, ktoré nosia topánky na minimálne päťcentimetrovom opätku. Americkí vedci ich požiadali, aby prešli desať metrov v topánkach s takýmito opätkami a potom rovnakú vzdialenosť bosé, pričom videokamerami snímali pohyb nôh a analyzovali ho. Odborníci zistili, že chôdza v topánkach na vysokom opätku výrazne mení normálnu funkciu kolena.
DLHŠIE, ZDRAVŠIE, LEPŠIE
Do roku 2025 sa väčšina z nás bude mať lepšie a náš priemerný vek dosiahne 78 rokov, oproti 65 rokom v roku 1995. Počet ľudí, ktorí zomrú pred svojím 50 rokom, zároveň klesne na polovicu, uvádza sa v správe Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Technologický pokrok, prístup k čistej vode a zlepšená zdravotnícka, sociálna a rehabilitačná starostlivosť zároveň náš život skvalitnia. Svetová populácia sa dovtedy z dnešných 5,8 miliardy zvýši na 8 miliárd. V správe sa však neuvádza, či sa takéto ružové vyhliadky týkajú celého sveta, alebo iba bohatého severu.
VÄZENIE PRE RODIČOV ZÁŠKOLÁKOV
Riziku väzenia sa vystavujú rodičia, ktorých deti sústavne chodia poza školu. Polícia bude mať tiež právomoc zadržať deti, ktoré sa v čase vyučovania túlajú po uliciach. Pripravované opatrenia sú súčasťou radikálneho plánu na skvalitnenie školskej dochádzky, ktorý včera oznámila britská vláda. V roku 1996 chodilo poza školu takmer milión detí, čo je pätnásť percent žiakov. Najnovší výskum ukázal, že 44 percent rodičov si je vedomých toho, že ich deti na vyučovanie nedochádzajú. Podľa doterajších zákonov hrozí rodičom notorických záškolákov pokuta až do výšky 1000 libier. Nový plán počíta s tým, že niektorí rodičia budú vybavení špeciálnymi operátormi, na ktorých displeji im naskočí správa, že ich dieťa zase nie je v škole. Nepolepšiteľných záškolákov budú musieť rodičia sprevádzať až do školy. Učitelia zase budú na vedenie školskej dochádzky používať počítače, aby mali lepší prehľad. "Deti, ktoré nedochádzajú do školy, si zužujú možnosti uplatnenia v živote. Pre mnohých je to prvý krok na ceste k chudobe, zločinu, zúfalstvu," uviedol premiér Tony Blair.