Keď Keilu Malpartidovú v stredu vytiahli záchranári živú z trosiek peruánskeho Boeingu 737, ktorý sa s 87 osobami na palube zrútil do džungle na juhu Peru, mohla o sebe povedať, že druhýkrát ušla hrobárovi z lopaty. Dvadsaťdvaročná letuška už totiž jeden pád lietadla prežila. V roku 1994 patrila k posádke stroja, ktorý sa zrútil do rieky v peruánskom pralese. Prúd ju odnášal od miesta havárie, ale nakoniec ju zachránili obyvatelia jednej dediny. Z 30 ľudí na palube vtedy zahynulo šesť.
SVEDKOVIA JEHOVOVI ODHALILI VLAMAČOV
Neúspechom sa skončila prvá vlámačka dvoch mladíkov vo veku 17 a 19 rokov v britskom grófstve Lincolnshire. Keď boli v najlepšom, zazvonili pri dverách bytu Svedkovia Jehovovi. Aby sa ich vlamači zbavili, dohodli sa, že sa stretnú neskôr a dali im svoje pravé adresy. Keď majitelia vykradnutého bytu prišli domov, okamžite zavolali políciu, ktorá páchateľov zadržala. Súd v Scunthorpe mladíkov odsúdil na dva dni verejnoprospešných prác. Okrem toho ich pravidelne navštevujú Svedkovia Jehovovi.
TEENaGERI ŽIJÚ NA LUPIENKOCH A KOLE
Už o tom niet pochýb - dnešná mládež sa nevhodne stravuje. Napcháva sa kopami zemiakových lupienkov, čokoládovými tyčinkami, a nakoniec to všetko zaleje hektolitrami koly. Vyplýva to z výsledkov štúdie švédskych expertov, ktorí si vzali na mušku stravovacie zvyky 400 -násťročných z Uppsaly. Tento problém je ešte urgentnejší u mladých ľudí, ktorí navyše aj fajčia, odborníci u nich totiž zistili kriticky nízku hladinu železa v krvi. Odborníci s hrôzou zistili, že až 25 percent denného príjmu energie zabezpečujú mladým Švédom lupienky a sladkosti.
VäZEŇ sa súdil
Za porušenie občianskych práv chcel Stanley Chance, ktorý si v americkom väzení odpykáva trest odňatia slobody, zažalovať štát Connecticut, vedenie suffieldskej trestnice a - dvoch zubárov. Svoj úmysel zdôvodnil tvrdením, že vzhľadom na veľmi slabú starostlivosť zo strany väzenských dentistov trpel šesť mesiacov obrovskými bolesťami a stratil tri zuby. Táto skutočnosť podľa neho predstavuje "krutý a neobvyklý trest", a preto aj porušenie ústavy. Okresný sudca zdravotný stav žalobcu nepovažoval za dostatočne vážny na to, aby slúžil ako základ žaloby. Odvolací súd mal však na vec iný názor: Každý človek, ktorý pre pokazený zub strávil bezsennú noc, vie, aké zlé môžu tieto bolesti byť, tvrdí sa v jeho zdôvodnení. Aj keď sa strata troch zubov nedá porovnať so stratou ruky alebo nohy, nejde podľa sudcov o bezvýznamnú ujmu - žalobu proti štátu a vedeniu väznice ale zamietli. Nešťastnému väzňovi však stále zostáva možnosť zažalovať zubných lekárov.