Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Súpiska hokejového majstra ŠK Slovan Harvard

Generálny sekretár: VLADIMÍR PAŠTINSKÝ (2. 10. 1951, prezývka Pašťo). Skúsený stratég s hráčskou minulosťou, dokonale pozná slovenský hokejový terén. Nič ho nezaskočí. Až priveľmi starostlivý o vlastných hráčov. Všetko chce mať tip-top, až im to niekedy .

Generálny sekretár: VLADIMÍR PAŠTINSKÝ (2. 10. 1951, prezývka Pašťo). Skúsený stratég s hráčskou minulosťou, dokonale pozná slovenský hokejový terén. Nič ho nezaskočí. Až priveľmi starostlivý o vlastných hráčov. Všetko chce mať tip-top, až im to niekedy miernučko lezie na nervy. Každý s napätím sleduje, dokedy vydrží nefajčiť. Fúzy nepôjdu dole nikdy, sú rodinným klenotom. Manažér: ĽUBOMÍR LENÁR (1. 5. 56). Lekár: MUDr. JÁN STYK (2. 1. 42).

Tréneri

ERNEST BOKROŠ (25. 8. 1959, Ero, Tichonov). Jeho úspech (on sám však skromne tvrdí, že za majstrovský prívlastok vďačí hráčom) má inšpirujúci význam pre celý slovenský hokej, v ktorom chýba viac mladých trénerských osobností . Ambiciózny, pracovitý, húževnatý. Na striedačke niekedy impulzívny, ale nestráca nad sebou kontrolu. V prípade potreby má odvahu na nepopulárne kroky. Poradí sa so skúsenými hráčmi i kolegami (Starší), podrží mladších. Každú tréningovú jednotku má starostlivo pripravenú a evidovanú. Dôkazom jeho kutilských schopností sú diela v chalupe na Vlčom vrchu pri Hornej Súči. Zje všetko, najradšej čínu, prečíta všetko o športe, manželka Jana je s ním spokojná nielen preto, že naposledy od neho dostala parfém Poseidon.

ĽUDOVÍT VENUTTI (26. 7. 44, Lajko). Skúsený tréner, pokojný typ, ktorý vhodne vyvažuje mladšieho a niekedy temperamentnejšieho šéfa. Hovorí málo, ale keď niečo povie, vždy to stojí za to. V tieni Slovana ostali jeho nemalé úspechy s reprezentačnou osemnástkou.

Brankári

IVO ČAPEK (9. 5.66, 179 cm, 76 kg, Čapo). Základný pilier defenzívy, stopercentne splnil svoju úlohu. Vyrovnaný výkonnostne i mentálne, v jeho štýle badať českú brankársku školu. Fanúšik futbalovej Sparty si s obľubou dá "dvě Vídně" za sebou.

MATEJ JURKOVIČ (7. 1.78, 195/ 90, Jurki). Fyzicky disponovaný s dobrým technickým základom, všetko má ešte pred sebou. Po Nagane preberal prvky od Hašeka. Spolu s Markom by sa však mohli radostnejšie oddávať hokeju i údelu vyplývajúcemu z príslušnosti k mladíckej vekovej kategórii.

RICHARD MARKO (25. 9. 78, 1987/86, Markovič), podobná hokejová i krvná skupina.

Obrancovia

ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ (11. 8. 69, 178/ 81, Višňa, po titule aj Čerešňa). Rýchly korčuliar i solídny technik.Vyrovnaná útočná i obranná fáza. Nevyhol sa výkonnnostným výkyvom, najmä po olympiáde v Nagane úradovala aj psychika. Blázon do áut. Ktorékoľvek okolo neho prefrčí, pozná jeho kubatúru i cenu.

MIROSLAV MOSNÁR (10. 8. 68, 181/83, Mosný). Poctivý typ s dobrou strelou i skúsenosťami. Je handicapovaný dobráckou povahou, Nagano ho zobralo azda najviac z reprezentantov. Sú však svedkovia, čo tvrdia, že raz ho videli v doraste vytočeného. Podobne pri pive desiatke. Mosný je známy úzkostlivým strážením životosprávy. Pri oslavách titulu bol svojou vernosťou ku coca-cole otravný.

RUDOLF JENDEK (8. 4. 72, 184/87, Čendo, jemnomechanik). Kanadský typ s jednoduchšou hernou filozofiou, ktorý však vie aj prihrať. Zaznamenal výrazný výkonnostný skok, poctivý v tréningu. Napriek 32 dvojminútovým trestom nezvykol faulovať. Hovorí málo, vždy však má naporúdzi protiargument.

RADOSLAV HECL (11. 10. 74,187/89, Hel, Robot, ktorý občas musí vymeniť svoje čipy). Fyzicky dobre vybavený. Vie tvrdo vystreliť, keď treba aj sa pobiť, rezervy ostávajú v prihrávke. Spĺňa reprezentačné kritériá, má za sbeou výbornú sezónu. Najobyčajnejšia povaha v šatni, ktorá nepokazí špás.

VLADIMÍR BÚŘIL (17. 5. 69, 191/102, Agnes). Skúsený, dobrý korčuliar. Ťaží z vysokej postavy, po celú sezónu vyrovnaná výkonnosť. Inteligentný spoločník. Hudobný znalec, potrpí si na kvalitnú aparatúru. Okrem toho špecialista-poradca na parkety, obkladačky a vane. Šéfúradník v kancelárii s telefónom pri kabíne.

RÓBERT PUKALOVIČ (28. 10. 79, 180/86, Džugala). Profík každým cólom. Dôkazom je jeho postava, uživil by sa aj modelingom. Najskúsenejší borec v našej lige nielen vďaka veku. Pozične bezchybný, konštruktívna rozohrávka, presná strela. Silný športový príklad i ľudská autorita. Trvá sen zahrať si raz spolu s dvanásťročným synom Róbertom. Vyhľadávaný spoločník pri kávičke "na základni". Fanúšik a zberateľ slovenskej populárnej hudby a videoklipov.

MATEJ BUKNA (21. 8. 70, 181/82, Bukač, vajnorský Rambo). Dynamický typ. Keď má formu, nestratí sa ani v reprezentácii. V Košiciach bol v základnej majstrovskej zostave. Ťažko niesol, že v Slovane teraz dostávali prednosť možno menej kvalitní beci, mal však viac zabojovať o miesto. Prístupný do partie, dobrodružný typ.

SERGEJ VORONOV (Sergio). Ohromný fyzický potenciál. Pre kondičné resty sa však neprebojoval do základu a trochu zatrpkol.

Útočníci

ĽUBOMÍR KOLNÍK (23. 1. 68, 181/ 88, Koma). Od kanoniera jeho formátu sa čakalo trošku viac gólov. Po Nagane sa však strelecky prebudil. Súčinnosť naslepo s Cígerom. Na prvý kontakt tichý, kto sa mu však dostane pod kožu, získa skvelého priateľa. Labužnícky sa stará o dve dcérky a manželku Dadku.

JOZEF VOSKÁR (25. 9. 71, 178/78, Vosky). Neúnavný korčuliar s vynikajúcimi rukami, čertovskou kľučkou, zapálený bojovník. Keby častejšie rozhadzoval puky svojim krídlam, možno by bola prvá lajna ešte efektívnejšia. Večne usmiaty žolík, zlatý chlapec, kamrátát na prvú reč, talentovaný tenista. Jeho "Ružinovský orech" je vzácna sorta. Telo má z krokodíla, hada i holuba, iba hlava je zo psa.

ZDENO CÍGER (19. 10. 69, 185/ 83, Cigi). Absolútny kapitán. Kompletný hokejista, ktorý vždy odvádzal minimálne stopercenté výkony. Pre mužstvo by bolo niekedy lepšie, keby hral viac na seba, no to je proti jeho povahovému založeniu. Introvert zvládol aj diplomatické povinnosti plynúce z kapitánskej funkcie. Málovravný rybár, spoľahlivý priateľ, autorita.

ROMAN IĽJIN (2. 7. 70, 175/82, Budík). Efektívna posila, ktorá niekedy navonok pôsobila flegmaticky, no keď našliapol, súperova obrana zväčša nemala šancu. Niekedy sa žiadalo viac zapájať do kombinácie. Sebavedomý Moskovčan sa rýchlo adaptoval.

RICHARD KAPUŠ (9. 2. 73, 183 /87, Mara, vrchný na empire). Má za sebou najlepšiu sezónu kariéry, v ktorej konečne rozvinul svoj nesporný talent, strieľal dôležité góly, vrátane zlatého. Vyvážený technicky, korčuliarsky, vie zapadnúť do kombinácie naslepo. Spoluhráči ho nechali v štichu, keď vyhlásili embargo na holenie až pred play off. Vraj on by potreboval zapustiť už niekedy v októbri.

VASILIJ PANKOV (15. 8. 67, 185/86, Vasja). Skromný pracovitý s kompletnou tecnicko-taktickou výbavou. Zastal si čiernu robotu, konštruktívny bojovník, nový Ľubo Pokovič. Obľúbený dobráčisko s prívetivým úsmevom, nekonfliktný typ.

RADOSLAV KROPÁČ (5. 4. 75, 183/90, Kropi). Najprv si vybojoval miesto v základe a potom výkonnostný skok. Fyzicky dobre vybavený pre moderný agresívny štýl, vo finále dával dôležité góly. Vášnivý telefonista, nádejný mladoženáč - termín je 2. mája ale hrozí kolízia s MS!

KAROL RUSZNYÁK (26. 11. 67, 184/88, Rusinka, Demižón, majster bojových umení). Konštruktívny center s vtipnou i presnou časovanou prihrávkou, korčuliarsky stabilný. Neškodila by lepšia akcelerácia a vyššia odolnosť voči skratom. Typ, čo má kamarátov všade. Aj preto, že sám vie urobiť pre druhých veľa. Na piaty finálový zápas mu za to pripadla fuška zohnať dvesto lístkov.

RÓBERT TOMÍK (12. 12. 76, 178/79, Tomson, ale už aj dubnicko-topoľčiansky Versace). Bleskurýchly korčuliar s úžasnou akceleráciou. Keby nešpekuloval s krkolomnými obhadzovačkami, možno by bol produktívnejší. Perspektívny krídelník. Príjemný kamarát, v poslednom čase ho opantala s hudbou aj móda. Mali by ste vidieť jeho nové "poschodové topánky".

MARIÁN HORVÁTH (28. 11. 65, 182 /86, Gejza, Pištek, Majko). Skúsený, technicky precízny, takticky vyspelý (študuje trénerstvo) čitateľ hry. Univerzálne schopnosti potvrdil vo finálovej sérii. Duša slovanistickej kabíny, tichý filozof. Najlepšie podávajúci extraligový hokejista, ktorý si v kabíne občas rozhodí sandálku.

LADISLAV KARABIN (16. 2. 70, 185/91, Slina). Najväčší smoliar, ktorý kráčal od zranenia k zraneniu. Fyzicky dobre vyzbrojený skúsený hokejista má pred sebou určite lepšie sezóny.

Maséri: SAMUEL PETRÁŠ (5. 2. 67, Samko). Rýchlejší ako servismani F1. Dokáže pre hokej makať 26 hodín denne, napriek tomu o ňom manželka tvrdí, že je najlepší muž na svete. Stále skromný chlapec z Myjavy, stále najlepší cyklista v Slovane.

IGOR HAŠKO (29. 5. 73). Obľubuje vtip: "Igor, kde si bol? Áále, naháňal som slimáky. A koľko si ich chytil? Áále, žiadneho, Všetky mi ušli..." Keď však tento hudobne nadaný muž chytí rytmus pri MTV, stojí to za to.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
 2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 3. Štefánka by Pulitzer
 4. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 5. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 6. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 7. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 8. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 9. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 2. Štefánka by Pulitzer
 3. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
 4. Konferencia - EU support for research
 5. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
 6. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
 7. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 8. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
 9. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 10. Ako založiť spoločnosť v Rakúsku
 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 17 778
 2. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 14 187
 3. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny 13 095
 4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 10 020
 5. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 6 339
 6. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 4 870
 7. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri? 4 112
 8. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 4 082
 9. Na dôchodok si možno sporíte zle. Šesť zásad správneho šetrenia 3 886
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 429

Neprehliadnite tiež

Rok po vražde: Toto je obraz, akou sme krajinou

Ako sa zmenilo Slovensko. A zmenilo sa vôbec nejako?

Ilustračné foto.
Dobré ráno

Dobré ráno: Pred rokom zavraždili Jána a Martinu

Špeciálne vydanie podcastu k roku po vražde.

Podcast Dobré Ráno - denný spravodajský podcast denníka SME.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

V starých koľajach toho zostáva a beží priveľa

Obísť Smer sa stále zdá nemožné.

Peter Schutz

Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina

Uplynul rok od vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Zlatica Kušnírová

Slováci vyjdú aj rok po vražde do ulíc. Kde sa uskutočnia protesty?

Zhromaždenia budú na Slovensku aj v zahraničí.