Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Súpiska hokejového majstra ŠK Slovan Harvard

Generálny sekretár: VLADIMÍR PAŠTINSKÝ (2. 10. 1951, prezývka Pašťo). Skúsený stratég s hráčskou minulosťou, dokonale pozná slovenský hokejový terén. Nič ho nezaskočí. Až priveľmi starostlivý o vlastných hráčov. Všetko chce mať tip-top, až im to niekedy .

Generálny sekretár: VLADIMÍR PAŠTINSKÝ (2. 10. 1951, prezývka Pašťo). Skúsený stratég s hráčskou minulosťou, dokonale pozná slovenský hokejový terén. Nič ho nezaskočí. Až priveľmi starostlivý o vlastných hráčov. Všetko chce mať tip-top, až im to niekedy miernučko lezie na nervy. Každý s napätím sleduje, dokedy vydrží nefajčiť. Fúzy nepôjdu dole nikdy, sú rodinným klenotom. Manažér: ĽUBOMÍR LENÁR (1. 5. 56). Lekár: MUDr. JÁN STYK (2. 1. 42).

Tréneri

ERNEST BOKROŠ (25. 8. 1959, Ero, Tichonov). Jeho úspech (on sám však skromne tvrdí, že za majstrovský prívlastok vďačí hráčom) má inšpirujúci význam pre celý slovenský hokej, v ktorom chýba viac mladých trénerských osobností . Ambiciózny, pracovitý, húževnatý. Na striedačke niekedy impulzívny, ale nestráca nad sebou kontrolu. V prípade potreby má odvahu na nepopulárne kroky. Poradí sa so skúsenými hráčmi i kolegami (Starší), podrží mladších. Každú tréningovú jednotku má starostlivo pripravenú a evidovanú. Dôkazom jeho kutilských schopností sú diela v chalupe na Vlčom vrchu pri Hornej Súči. Zje všetko, najradšej čínu, prečíta všetko o športe, manželka Jana je s ním spokojná nielen preto, že naposledy od neho dostala parfém Poseidon.

ĽUDOVÍT VENUTTI (26. 7. 44, Lajko). Skúsený tréner, pokojný typ, ktorý vhodne vyvažuje mladšieho a niekedy temperamentnejšieho šéfa. Hovorí málo, ale keď niečo povie, vždy to stojí za to. V tieni Slovana ostali jeho nemalé úspechy s reprezentačnou osemnástkou.

Brankári

IVO ČAPEK (9. 5.66, 179 cm, 76 kg, Čapo). Základný pilier defenzívy, stopercentne splnil svoju úlohu. Vyrovnaný výkonnostne i mentálne, v jeho štýle badať českú brankársku školu. Fanúšik futbalovej Sparty si s obľubou dá "dvě Vídně" za sebou.

MATEJ JURKOVIČ (7. 1.78, 195/ 90, Jurki). Fyzicky disponovaný s dobrým technickým základom, všetko má ešte pred sebou. Po Nagane preberal prvky od Hašeka. Spolu s Markom by sa však mohli radostnejšie oddávať hokeju i údelu vyplývajúcemu z príslušnosti k mladíckej vekovej kategórii.

RICHARD MARKO (25. 9. 78, 1987/86, Markovič), podobná hokejová i krvná skupina.

Obrancovia

ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ (11. 8. 69, 178/ 81, Višňa, po titule aj Čerešňa). Rýchly korčuliar i solídny technik.Vyrovnaná útočná i obranná fáza. Nevyhol sa výkonnnostným výkyvom, najmä po olympiáde v Nagane úradovala aj psychika. Blázon do áut. Ktorékoľvek okolo neho prefrčí, pozná jeho kubatúru i cenu.

MIROSLAV MOSNÁR (10. 8. 68, 181/83, Mosný). Poctivý typ s dobrou strelou i skúsenosťami. Je handicapovaný dobráckou povahou, Nagano ho zobralo azda najviac z reprezentantov. Sú však svedkovia, čo tvrdia, že raz ho videli v doraste vytočeného. Podobne pri pive desiatke. Mosný je známy úzkostlivým strážením životosprávy. Pri oslavách titulu bol svojou vernosťou ku coca-cole otravný.

RUDOLF JENDEK (8. 4. 72, 184/87, Čendo, jemnomechanik). Kanadský typ s jednoduchšou hernou filozofiou, ktorý však vie aj prihrať. Zaznamenal výrazný výkonnostný skok, poctivý v tréningu. Napriek 32 dvojminútovým trestom nezvykol faulovať. Hovorí málo, vždy však má naporúdzi protiargument.

RADOSLAV HECL (11. 10. 74,187/89, Hel, Robot, ktorý občas musí vymeniť svoje čipy). Fyzicky dobre vybavený. Vie tvrdo vystreliť, keď treba aj sa pobiť, rezervy ostávajú v prihrávke. Spĺňa reprezentačné kritériá, má za sbeou výbornú sezónu. Najobyčajnejšia povaha v šatni, ktorá nepokazí špás.

VLADIMÍR BÚŘIL (17. 5. 69, 191/102, Agnes). Skúsený, dobrý korčuliar. Ťaží z vysokej postavy, po celú sezónu vyrovnaná výkonnosť. Inteligentný spoločník. Hudobný znalec, potrpí si na kvalitnú aparatúru. Okrem toho špecialista-poradca na parkety, obkladačky a vane. Šéfúradník v kancelárii s telefónom pri kabíne.

RÓBERT PUKALOVIČ (28. 10. 79, 180/86, Džugala). Profík každým cólom. Dôkazom je jeho postava, uživil by sa aj modelingom. Najskúsenejší borec v našej lige nielen vďaka veku. Pozične bezchybný, konštruktívna rozohrávka, presná strela. Silný športový príklad i ľudská autorita. Trvá sen zahrať si raz spolu s dvanásťročným synom Róbertom. Vyhľadávaný spoločník pri kávičke "na základni". Fanúšik a zberateľ slovenskej populárnej hudby a videoklipov.

MATEJ BUKNA (21. 8. 70, 181/82, Bukač, vajnorský Rambo). Dynamický typ. Keď má formu, nestratí sa ani v reprezentácii. V Košiciach bol v základnej majstrovskej zostave. Ťažko niesol, že v Slovane teraz dostávali prednosť možno menej kvalitní beci, mal však viac zabojovať o miesto. Prístupný do partie, dobrodružný typ.

SERGEJ VORONOV (Sergio). Ohromný fyzický potenciál. Pre kondičné resty sa však neprebojoval do základu a trochu zatrpkol.

Útočníci

ĽUBOMÍR KOLNÍK (23. 1. 68, 181/ 88, Koma). Od kanoniera jeho formátu sa čakalo trošku viac gólov. Po Nagane sa však strelecky prebudil. Súčinnosť naslepo s Cígerom. Na prvý kontakt tichý, kto sa mu však dostane pod kožu, získa skvelého priateľa. Labužnícky sa stará o dve dcérky a manželku Dadku.

JOZEF VOSKÁR (25. 9. 71, 178/78, Vosky). Neúnavný korčuliar s vynikajúcimi rukami, čertovskou kľučkou, zapálený bojovník. Keby častejšie rozhadzoval puky svojim krídlam, možno by bola prvá lajna ešte efektívnejšia. Večne usmiaty žolík, zlatý chlapec, kamrátát na prvú reč, talentovaný tenista. Jeho "Ružinovský orech" je vzácna sorta. Telo má z krokodíla, hada i holuba, iba hlava je zo psa.

ZDENO CÍGER (19. 10. 69, 185/ 83, Cigi). Absolútny kapitán. Kompletný hokejista, ktorý vždy odvádzal minimálne stopercenté výkony. Pre mužstvo by bolo niekedy lepšie, keby hral viac na seba, no to je proti jeho povahovému založeniu. Introvert zvládol aj diplomatické povinnosti plynúce z kapitánskej funkcie. Málovravný rybár, spoľahlivý priateľ, autorita.

ROMAN IĽJIN (2. 7. 70, 175/82, Budík). Efektívna posila, ktorá niekedy navonok pôsobila flegmaticky, no keď našliapol, súperova obrana zväčša nemala šancu. Niekedy sa žiadalo viac zapájať do kombinácie. Sebavedomý Moskovčan sa rýchlo adaptoval.

RICHARD KAPUŠ (9. 2. 73, 183 /87, Mara, vrchný na empire). Má za sebou najlepšiu sezónu kariéry, v ktorej konečne rozvinul svoj nesporný talent, strieľal dôležité góly, vrátane zlatého. Vyvážený technicky, korčuliarsky, vie zapadnúť do kombinácie naslepo. Spoluhráči ho nechali v štichu, keď vyhlásili embargo na holenie až pred play off. Vraj on by potreboval zapustiť už niekedy v októbri.

VASILIJ PANKOV (15. 8. 67, 185/86, Vasja). Skromný pracovitý s kompletnou tecnicko-taktickou výbavou. Zastal si čiernu robotu, konštruktívny bojovník, nový Ľubo Pokovič. Obľúbený dobráčisko s prívetivým úsmevom, nekonfliktný typ.

RADOSLAV KROPÁČ (5. 4. 75, 183/90, Kropi). Najprv si vybojoval miesto v základe a potom výkonnostný skok. Fyzicky dobre vybavený pre moderný agresívny štýl, vo finále dával dôležité góly. Vášnivý telefonista, nádejný mladoženáč - termín je 2. mája ale hrozí kolízia s MS!

KAROL RUSZNYÁK (26. 11. 67, 184/88, Rusinka, Demižón, majster bojových umení). Konštruktívny center s vtipnou i presnou časovanou prihrávkou, korčuliarsky stabilný. Neškodila by lepšia akcelerácia a vyššia odolnosť voči skratom. Typ, čo má kamarátov všade. Aj preto, že sám vie urobiť pre druhých veľa. Na piaty finálový zápas mu za to pripadla fuška zohnať dvesto lístkov.

RÓBERT TOMÍK (12. 12. 76, 178/79, Tomson, ale už aj dubnicko-topoľčiansky Versace). Bleskurýchly korčuliar s úžasnou akceleráciou. Keby nešpekuloval s krkolomnými obhadzovačkami, možno by bol produktívnejší. Perspektívny krídelník. Príjemný kamarát, v poslednom čase ho opantala s hudbou aj móda. Mali by ste vidieť jeho nové "poschodové topánky".

MARIÁN HORVÁTH (28. 11. 65, 182 /86, Gejza, Pištek, Majko). Skúsený, technicky precízny, takticky vyspelý (študuje trénerstvo) čitateľ hry. Univerzálne schopnosti potvrdil vo finálovej sérii. Duša slovanistickej kabíny, tichý filozof. Najlepšie podávajúci extraligový hokejista, ktorý si v kabíne občas rozhodí sandálku.

LADISLAV KARABIN (16. 2. 70, 185/91, Slina). Najväčší smoliar, ktorý kráčal od zranenia k zraneniu. Fyzicky dobre vyzbrojený skúsený hokejista má pred sebou určite lepšie sezóny.

Maséri: SAMUEL PETRÁŠ (5. 2. 67, Samko). Rýchlejší ako servismani F1. Dokáže pre hokej makať 26 hodín denne, napriek tomu o ňom manželka tvrdí, že je najlepší muž na svete. Stále skromný chlapec z Myjavy, stále najlepší cyklista v Slovane.

IGOR HAŠKO (29. 5. 73). Obľubuje vtip: "Igor, kde si bol? Áále, naháňal som slimáky. A koľko si ich chytil? Áále, žiadneho, Všetky mi ušli..." Keď však tento hudobne nadaný muž chytí rytmus pri MTV, stojí to za to.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
 2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
 3. Nákup darčekov môže byť tento týždeň výhodnejší
 4. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
 5. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
 6. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
 7. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov
 8. Athleisure: V športových legínach do mesta aj na šport
 9. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 10. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
 1. ŠKODA AUTO Slovensko vysadila v Petržalke stromovú alej
 2. Predíďte úniku dokumentov. Označkujte ich
 3. Nákup darčekov môže byť tento týždeň výhodnejší
 4. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
 5. Prohibition of competition after employment termination
 6. Family winter paradise - Bachledka Ski & Sun
 7. Čo znamená spomalenie hospodárskeho rastu pre Slovensko?
 8. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
 9. Zálohovanie PET fliaš je úspech, stopka výrubom bola prioritou
 10. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
 1. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 13 667
 2. Aké proteíny sú najzdravšie? Našli sme odpoveď 13 660
 3. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 12 904
 4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 10 580
 5. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 10 271
 6. Ťažko uveriť, že aj takto kvalitne sa dá študovať na Slovensku 9 050
 7. Každodenne sa na cestách zraní veľa detí 8 952
 8. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 8 444
 9. Čo chýba deťom v pestúnskych rodinách? Láska to nie je 7 935
 10. Agadir je úplne iný ako zvyšok Maroka 7 867