i sa svet nemusí definitívne dozvedieť počas celého ďalšieho polstoročia. Miestni aj štátni predstavitelia totiž zhodne tvrdia, že nemôžu potvrdiť, či zomrela naozaj na ranči pri meste Tuscon, pretože tento údaj je podľa zákonov Arizony verejnosti neprístupný. Zákon však vyžaduje sprístupnenie záznamov 50 rokov po smrti. Ak teda Linda McCartneyová zomrela v Tuscone, úrad súdneho lekára v arizonskom okrese Pima musí jej úmrtný list zverejniť v roku 2048. Záhada by mohla byť vyriešená, iba ak by úradníci urobili výnimku zo zákona, alebo keby rodina zosnulej fakty sama zverejnila. Obidve možnosti sú v súčasnosti dosť nepravdepodobné. Zamestnanci úradu okresného súdneho lekára sa odmietli k prípadu vyjadriť a Paul McCartney vydal vyhlásenie žiadajúce verejnosť o zachovanie súkromia. Jim Peterson, hovorca šerifa mesta Santa Barbara, kde vraj Linda zomrela podľa prvých správ, oficiálne potvrdil, že k jej úmrtiu v tomto meste ani v celom štáte Kalifornia nedošlo. Pochybnosti o úvodných informáciách sa zrodili vo chvíli, keď miestna televízia v Tuscone vo štvrtok oznámila, že úmrtný list vystavil arizonský lekár Bruce Parks, ktorý na žiadosť rodiny povolil aj kremáciu jej telesných pozostatkov. Vyšetrovanie miestnych úradov v Santa Barbare bolo vyhlásením hovorcu šerifa ukončené. Jeho slová potvrdil aj ošetrujúci lekár Lindy McCartneyovej, newyorský onkológ Larry Norton, ktorý zároveň jednoznačne deklaroval, že jeho pacientka zomrela prirodzenou smrťou v dôsledku metastáz rakoviny prsníka.
Objavili sa aj špekulácie o možnej "asistovanej samovražde" a využití eutanázie. Paul McCartney to dôrazne poprel. Vo svojom vyhlásení však sám uviedol, že jeho manželka "zomrela na súkromnom pozemku ich rodiny". Podľa časopisu People to bolo práve v Tuscone, kde McCartneyovci vlastnia ranč. Na ďalšie nejasnosti okolo smrti McCartney nereagoval. "Naša rodina dostala množstvo krásnych prejavov sympatie od obyčajných ľudí z celého sveta. Na ich základe sa domnievame, že títo ľudia želajú našej rodine pokoj a súkromie. Toto je aj moje osobné želanie," dodal. Hovorca rodiny Geoff Baker vzápätí priznal, že správa o smrti v Santa Barbare bola zverejnená zámerne: "Všetci od samého začiatku predpokladali, že zomrela v Santa Barbare v Kalifornii. Bolo to oznámené v snahe umožniť rodine návrat do Anglicka v pokoji a súkromí." Dohady o eutanázii označil za "úplný nezmysel".
Britský denník The Independent citoval slová nemenovaných miestnych obyvateľov, podľa ktorých bolo telo McCartneyovej spopolnené na tajnom obrade v tusconskom krematóriu Bring Funeral Home. Popol rozptýlili na rodinnej farme Peasmash v anglickom Sussexe. Súkromný ranč neďaleko púštneho mesta Tuscon kúpil Paul McCartney v roku 1969 za 600 000 libier a neskôr k nemu prikúpil pozemky za 680 000 libier. Používali ho predovšetkým ako únikové miesto pred verejnosťou a Linda na ňom trávila voľný čas už počas svojich štúdií umenia v Arizone. Paul (55) s nevlastnou dcérou Heather (35) a ďalšími tromi deťmi Mary (28), Stellou (26) a Jamesom (21) sa v súčasnosti uchýlil na spomínanú farmu v Sussexe. Už pred rokmi vraj Linda manželovi povedala: "Ak raz zomriem, roztrús môj popol v parku pri dome." Paul poslednú vôľu svojej milovanej, ktorá zomrela v jeho náručí, splnil hneď na druhý deň po smrti. Kúsok popolčeka svojej celoživotnej lásky nosí v medailóniku. "Linda musí byť vždy so mnou. Bola tou najúžasnejšou a zároveň najnevinnejšou ženou, akú som kedy poznal," vraví. Tesne pred smrťou vraj Linde povedal, aby si predstavila, že idú spolu na koni, pod blankytne modrou oblohou, v lese zaliatom slnkom a rozkvitnutými zvončekmi. "Ani som tú vetu nedokončil, zatvorila oči a pokojne odišla..."