Peter LIPA, spevák: "Ešte stále mávame vždy šunku, aj keď je čím ďalej tým nezdravšia. Keď je dobrá nálada, ideme s mojimi dvoma synmi šibať. Najmladší má rok a pol, takže už by mohol ísť aj on. Ale či budeme mať náladu, ešte neviem. Šibáky však máme. A v rodine sa vyskytujú aj vajíčka. Tie zas maľuje dcéra Katka, hovorí o tom už dva týždne dopredu."
Dušan MITANA, spisovateľ: "Veľkonočné tradície veľmi nepestujeme. Aj keď je to pre mňa najväčší sviatok roka, akýsi prelom v histórii ľudstva, radšej si ho prežívam vo svojom vnútri, meditatívne. Určite pôjdem na bohoslužby, na šibačku už len spomínam, to nechávam mladším. Ešte neviem, či pôjdeme do rodičovského domu do Moravského Lieskového, ktorý je už prázdny, alebo zostanem doma a budem písať, mám totiž rozrobených niekoľko nových kníh."
Ľuba BLAŠKOVIČOVÁ, herečka: "Už niekoľko rokov prežívame veľkonočné sviatky na chalupe v Hnileckej doline. Takto máme možnosť rozmiestniť po celej záhrade i po stromoch zajačie hniezda s darčekmi. Máme v dome dve dievky, a tak k nám v pondelok bude opäť prúdiť zástup chlapcov, od ktorých sa vody a voňavky ujde i mne. Môj manžel Peter Rašev je netypickým oblievačom. Na Veľkonočný pondelok dlho spí, potom nás všetky tri nežne pokropí dvoma prstami namočenými v pohári s vodou a navštívi zopár susied. Na jedálnom lístku máme vďaka mojej dobrej susede i paschu, pripravujeme aj iné špeciality a nechýba kapustnica."
František CENKNER, odborový predák, Vihorlat, a. s. Snina: "Manželka už pripravila dostatočnú zásobu kraslíc, máme dospelú dcéru, a tak oblievačov musí odmeniť. Doma v Zemplínskych Hámroch je prihotovený i prútený košík, v ktorom pôjdeme do kostola posvätiť v nedeľu jedlo. U nás sa i tento rok museli ľudia dosť uskromňovať, aby si mohli dopriať aspoň Veľkú noc. Dúfam, že napriek mimoriadnemu pracovnému režimu, keď je polovica ľudí z našej fabriky doma so 60 percentami mzdy, prežijú príjemné sviatky."
Autor: bd, ata, eb