ani len porovnať s komunistickým režimom. Tento moment správania by si konečne mali uvedomiť tí najoddanejší prívrženci HZDS a Mečiara, keďže tu jasne vidieť, kde vedie ich politická kultúra. Je to neúcta človeka k človeku. Blížia sa voľby, nedovoľme, aby ostali pri moci ľudia, ktorí vedú našu spoločnosť nielen do izolácie, ale k takejto nenávisti a arogancii.
ĽUDOVÍT FRANKO,
# V sobotu 21. 3. o 15.25 som úplnou náhodou prepol pri pozeraní televízora na STV 1 a natrafil som na práve začínajúci "film"s názvom AMBRO. Čo ma najviac na ňom upútalo, bolo množstvo zbraní a s ním spojeného násilného správania sa istého výrastka. Okrem násilia mohol "náročný divák" v tomto "poučnom" filme nájsť aj erotiku s časopisom Tabu v hlavnej úlohe. Niekoľkokrát som si pretrel oči, aby som sa ubezpečil, že vidím dobre čas na hodinkách, ktoré ukazovali niečo po pol štvrtej popoludní! Naozaj ma zarazilo, že taká morálna a hádam až božská STV zaradila do popoludňajšieho vysielania niečo také. Teraz sa pýtam: Kde sú všetci, ktorí kričia, že na Markíze je pred 22.00 h veľa erotiky a násilia? Kde sú zástupcovia KSÚ? Kde sú členovia Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie? Kde sú poslanci NR SR? Mám pocit, že KSÚ a iní moralisti sa chceli zviditeľniť svojou morálnou čistotou a poukazovaním na skazenosť Markízy. Sú si určite vedomí vysokej sledovanosti a toho, že by to bola pre nich bezplatná reklama. STV už nie je zaujímavá, ani keby miesto Od Kuka do Kuka začala dávať porno. To im s preferenciami vo voľbách nepomôže.
PETER VILÁGI,
Veľké Kapušany
# Do smrti nezabudnem na detailný záber televízie Markíza zo zasadania vlády a na blažený úsmev pána ministra Krajčiho, zrejme po vyhlásení amnestie, ktorou sa zastavuje vyšetrovanie vo veci zmarenia referenda a následne aj zastavenie trestného konania vo veci únosu Michala Kováča ml. To, čo už pomaly aj vrabce čvirikali, sme mali našou vládou, zastupujúcou t. č. aj niektoré prezidentské právomoci, potvrdené, že za tieto prešľapy nesie zodpovednosť sama vládna garnitúra. Treba dodať, že tieto kauzy sa týkajú aj vraždy pána Remiáša a prenasledovania novinára SME pána Petra Tótha, o ktorých čitateľská obec bola informovaná. Ak vláda odmieta vinu na spomínaných kauzách, je jej povinnosťou vysvetliť verejnosti, koho sa konkrétne amnestia týka. O amnestii sa v demokratických krajinách, ktorých vláda má platný mandát, nediskutuje. Treba sa však zamyslieť, ako si táto vládna moc ctí ústavu a jej zákony. Nie všetci sú presvedčení o dodržiavaní pravidiel tohoto elementárneho dokumentu zo strany moci. Silne pochybujem, že amnestia bude mať kladný ohlas u rodičov a vláda sa ňou postarala o tzv. medvediu službu pre seba, tá môže byť jazýčkom na váhach v nastávajúcich voľbách, ale to je zrejme jej problém. Chcem ešte dodať, že ak posledné rozhodnutia vlády niekto bude brať ako cestu ku zmiereniu, začnem pochybovať o jeho zdravom rozume.
JÚLIUS KVAČKAJ,
Mýto pod Ďumbierom