Zamestnanci márnic v Austrálii bežne oberajú nebožtíkov o cennosti, ktoré majú ešte hodnotu vo svete živých - teda o peniaze, bižutériu, ale aj o oblečenie a dokonca aj o umelé chrupy, ak sú ešte použiteľné. Vyplýva to zo správy Nezávislej komisie proti korupcii (ICAC) v štáte Nový Južný Wales, ktorá uskutočnila tajný prieskum v jednej sydneyskej márnici. Jej zamestnanci vyznávajú "kultúru okrádania", aj keď sami hovoria o "úspešnom skóre" či "víťazstvách", keď sa im dostane do rúk obzvlášť majetný nebožtík. Pritom to nerobia vždy kvôli "kšeftárstvu", ale predovšetkým na pokrytie osobných potrieb. Videosnímky a zvukové záznamy z tajne inštalovaných kamier a mikrofónov, ktoré priniesli dôkaz, že sa týmto praktikám venuje 13 zo 16 zamestnancov, napríklad ukázali jedného z nich, ako nosí topánky, ktoré deň predtým odcudzil "zákazníkovi". Osem asistentov súdnych lekárov už bolo na základe preukázaných skutočností prepustených zo zamestnania.
TRAKTOR AKO TANK
Traktor upravený na obrnené vozidlo použili príslušníci Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC) v pondelok pri útoku na policajnú stanicu v meste Vista Hermosa na východe tohto juhoamerického štátu. Akcia si podľa policajných zdrojov vyžiadala štyri obete na strane povstalcov a život jedného policajta. Členovia partizánskej marxistickej skupiny, ktorá spolu s extrémistickou Armádou národného oslobodenia (ELN) kontroluje asi jednu tretinu územia krajiny, použili pri výrobe "tanku" ukradnutý traktor, na ktorom kabínu vodiča obrnili kovovými platňami a na jej strechu pripevnili ťažký guľomet. Tankotraktor však uviazol v hlbokých koľajách pred policajnými budovami, a tak nemohol v plnom rozsahu uplatniť svoje konské sily.
GUINNESSOVSKÝ PRVOAPRÍLOVÝ ŽART
Britský pivársky gigant Guinness si deň pred 1. aprílom na stránkach The Financial Times parádne vystrelil zo svojich zákazníkov a čitateľov britského denníka. Guinness napálil všetkých čitateľov oznamom, že sa stane oficiálnym sponzorom programu Greenwichského observatória pred blížiacim sa novým storočím. Podľa tohto prvoaprílového žartíku sa do konca roka 1999 Greenwichský stredný čas premenuje na Guinnesský stredný čas.
RODINKA VO VÝKLADE
Po 15 rokoch hľadania sa Frankovi Baumannovi z reklamného oddelenia istého obchodného domu v Zürichu konečne podarilo nájsť celkom obyčajnú rodinu, ktorá sa ochotne presťahuje do výkladu. Agostino Biundo s manželkou Evelyne, 11-ročnou Manuelou a trojročnou Gabrielou budú mesiac žiť vo výklade a za život pod drobnohľadom verejnosti dostanú odmenu
10 000 švajčiarskych frankov. Vo výklade, ktorý je celý zo skla a iba toaletu a sprchu nevidno, bude rodina variť, jesť, spať, zabávať sa. Ráno pôjdu dospelí normálne do práce a deti do školy, potom sa vrátia "domov", kam už Manuela pozvala niekoľko kamarátok na návštevu.
JEDENÁSŤ ROKOV
PRED TELEVÍZOROM
Američania, ktorí si požijú 72 rokov, strávia pred televíznou obrazovkou priemerne jedenásť rokov. Vyplynulo to zo štatistického prieskumu, ktorý vo svojej publikácii Národný týždeň bez televízie zverejnila mimovládna skupina TV-Free America (USA bez televízie) bojujúca proti tejto "idiotskej" debni. Akcia paralelne prebiehala i v Kanade, na britských ostrovoch, v Dánsku i u protinožcov a má za cieľ upozorniť ľudí, že papučová kultúra v podobe ustavičného vysedávania pred obrazovkou má na svedomí nielen nespavosť, depresie, tučnotu, negramotnosť a nadmernú spotrebu, ale tým nepriamo spôsobuje celý rad sociálnych javov a anomálií.