"Vďaka Bohu, mám dobré zdravie... S božou vôľou sa embargo skončí a vaše životy budú prosperujúce," povedal 60-ročný Saddám pri sobotňajšej prechádzke v obciach, čo bolo jeho tretím vystúpením na verejnosti za posledné mesiace.
Zbrojní inšpektori OSN sa v sobotu spolu so skupinou medzinárodných diplomatov vydali na sever Iraku na prehliadku ďalších prezidentských palácov. Cesta po severných častiach Iraku potrvá tri dni a mala by zahrnúť inšpekciu objektov v Saddámovom rodnom meste Takrít a v Mosule. Inšpektori v piatok skončili dvojdňovú prehliadku Saddámových palácov v Radvaníji neďaleko Bagdadu, novinárom však neoznámili nič bližšie o výsledku, uviedli len, že už navštívili dve tretiny komplexov a že ide o "základné zoznámenie sa s objektmi", na základe ktorého bude vypracovaný plán budúcich inšpekcií. V sobotu počas prehliadky jedného z prezidentských palácov v Tikríte na severe krajiny inšpektori zistili, že sa tu vykonalo množstvo stavebných prác. Prehliadka paláca, ktorý je obľúbeným Husajnovým letoviskom, trvala celý deň a zahŕňala prelet helikoptérou ponad komplex a prehliadku hlavnej budovy. Portugalský diplomat Antonio Monteiro, ktorý je zároveň vedúcim sankčnej komisie OSN pre Irak, však viac detailov neuviedol. Inšpekčný tím sa včera zdržiaval v Mosule vzdialenom 400 kilometrov od Bagdadu.
Inšpektori Komisie OSN pre odzbrojenie Iraku (UNSCOM) spolu s diplomatmi začali vo štvrtok v bagdadskom paláci Radváníja prehliadku ôsmich sporných prezidentských sídel. Prvýkrát po siedmich rokoch činnosti sa do týchto priestorov dostanú vďaka memorandu porozumenia, ktoré 23. februára v Bagdade podpísal generálny tajomník OSN Kofi Annan. Irak čelí sankciám medzinárodného spoločenstva od irackej invázie do Kuvajtu v roku 1990. OSN odvolá embargo až potom, čo Osobitná komisia OSN pre dohľad nad plnením podmienok prímeria s Irakom (UNSCOM) potvrdí odzbrojenie Iraku.