sícovým obecenstvom, spolupracovali s takými svetovými hviezdami, ako sú Mit Jackson z Ameriky, Freddy Hubbard, Al Grey, Body Tate, Joe Newman, Buddy Wachter, Henry Questa, Joe Muranyi, Eddy Davis, Herry Sweet Edison, Albert Nicolas, Wild Bill Davison alebo Európania Chris Barber, Kenny Ball, Huub Janssen, Acker Bilk.
Medzinárodnú kariéru začínali maďarskí jazzmani v šesťdesiatych rokoch. Absolvovali turné v NDR, ZSSR, v Československu a Poľsku. Na Západ sa vybrali v sedemdesiatych rokoch. V roku 1971 vyhrali Jazzový festival v Montreux, o rok získali veľkú cenu obecenstva v San Sebastiane. Roku 1976 sa stali ocenenými "Stars of the Years" v londýnskom Music Week. Séria úspechov v Amerike sa začala v osemdesiatych rokoch. Roku 1982 vyhrali veľkú cenu jazzového festivalu v kalifornskom Sacramente. V tom istom roku ich vyznamenáva aj kalifornský parlament. V roku 1983 získali ocenenie "International Jazz Band of the Year", čiže orchester roka v Kalifornii a dostávajú vyznamenanie od guvernéra Kalifornie, Jerryho Browna. A potom prišiel rok 1987, keď im samotný prezident Spojených štátov, Ronald Reagan udeľuje poctu a v mene amerického ľudu sa im poďakuje za interpretáciu amerického jazzu na najvyššej úrovni vo svete.
Benkóovcom sa dostáva najvyššieho uznania aj v Maďarsku. V roku 1997, keď sa Sándor Benkó stal laureátom štátnej ceny a Lisztovej ceny, maďarský prezident Árpád Göncz odovzdal každému členovi skupiny Rad Veľkého Kríža Maďarskej republiky.
Skupina Benkó Dixieland Band absolvuje ročne približne dvestopäťdesiat koncertov. Vydala tridsaťdva LP platní a televízia s nimi pripravila asi osemdesiat hodín show-programu. Ich televízne vystúpenia vidí ročne asi 500 miliónov divákov. Pravidelne koncertujú po Európe, v Spojených štátoch, ako aj na Ďalekom Východe. Sú veľvyslancami neworleanskeho jazzu po celom svete.
Tento pondelok majú šancu stretnúť sa s nimi aj slovenskí milovníci jazzu. Koncert, na ktorom ako hosť vystúpi Peter Lipa, bude v bratislavskom Istropolise o 19.00 h.