i k svojim zámorským klubom.
Hneď päť olympijských víťazov sa predstavilo v Montreale, kde pri víťazstve Pittsburghu 6:2 exceloval Jaromír Jágr. Spolu s ostatnými hráčmi prvého útoku - Ronom Francisom a Stu Barnesom - zariadil päť zo šiestich gólov. Jágr dal dva a na ďalšie dva prihral. Ako blesk vletel do zápasu Robert Lang, ktorý prekonal domáceho brankára Andyho Mooga už po 52 sekundách. "Prvú tretinu som sa trochu trápil, ale po prvom góle som získal sebadôveru. Pomohli mi spoluhráči, od nich som čerpal energiu," zhodnotil zápas Jágr. Nestratil sa ani Martin Ručínský, ktorý asistoval pri prvom góle domácich.
Hrdina olympijských hier Dominik Hašek bol v bránke Buffala rovnako nepriestrelný ako v Nagane. Proti Torontu inkasoval až v 39. min po strele Warrinera. Spolu Hašek kryl 33 striel. "Cítil som sa ako po každom inom zápase, to znamená dobre. A rovnako sa cítilo aj moje telo," povedal Hašek, ktorému spolu so Šmehlíkom pustilo Buffalo pred zápasom českú hymnu. "Keď som vkročil na ľad, opantal ma neopísateľný pocit. Počuť českú hymnu v Amerike je niečo nádherné," dodal. "V Buffale sme vedeli, že Hašek je najlepší brankár zo všetkých. Teraz to vie i celý svet," komentoval ceremoniál miestny hlásateľ. Hašek tým, že hneď po prílete nastúpil, sklamal druhého brankára Sabres Steva Shieldsa. "Museli by ho zabiť, aby som si zahral," komentoval to so smiechom. Obranca Richard Šmehlík nedohral, pretože ho v prvej tretine trafil puk do tváre. V zostave Toronta chýbal Martin Procházka, ktorý sa do Kanady vracal neskôr.
Robert Reichel bol stredom pozornosti v hale Memorial Coliseum na Long Islande. Pred začiatkom zápasu domácich Islanders s Dallasom v hale zhasli svetlá a silné reflektory sledovali českého útočníka, ako sám s medailou vo vztýčenej ruke krúži pozdĺž mantinelu okolo tlieskajúcich tribún. V New Yorku podobne ako v Buffale prišli niektorí americkí fanúšikovia do haly s českými vlajkami a oslavnými transparentmi.