Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Šanca Banskobystričaniek vyradiť Lipsko stále žije

Keď novembrový viedenský žreb štvrťfinálových dvojíc v Pohári EHF prisúdil vlaňajšiemu finalistovi Pohára víťazov pohárov VfB Lipsko za súpera Banskobystričanky, funkcionári vlani druhého tímu nemeckej bundesligy si spokojne mädlili ruky. Optimizmus ...

Keď novembrový viedenský žreb štvrťfinálových dvojíc v Pohári EHF prisúdil vlaňajšiemu finalistovi Pohára víťazov pohárov VfB Lipsko za súpera Banskobystričanky, funkcionári vlani druhého tímu nemeckej bundesligy si spokojne mädlili ruky. Optimizmus v domácom tábore bol badateľný aj tesne pred sobotňajším prvým meraním síl. Fanúšikovia i sponzori vo VIP priestoroch sa spokojne usmievali, pofajčievali, nasávali jedno pivko za druhým a tréner Mike Nowak kade chodil, tade vyhlasoval, že jeho zverenkyne vyhrajú o sedem gólov a odveta bude pri kvalite nemeckého tímu len formalitou. Úsmev na tvárach však najmä v prvom polčase zmrzol nielen jemu, ale i divákom v preplnenej hale na Brüderstrasse. Zverenkyne Viktora Kovaľova po disciplinovanom a sústredenom výkone viedli v 26. min 13:11 a dve minúty pred prestávkou 14:13. Práve v tých chvíľach však Bystričanky doplatili na neskúsenosť v ťažkých zápasoch a Nemkám pomohol k dvojgólovému náskoku aj kus šťastia. Hráčky SCP si v závere splietli čas, ktorý za jednou bránou ukazovali namiesto digitálneho merača klasické hodiny a v domnení, že do konca polčasu je len 20 sekúnd, snažili sa rýchlo zakončiť a namiesto vyrovnania na 15:15 inkasovali šestnásty úder. "Behal som okolo lavičky a priam zúrivo gestikuloval, že majú okrem 20 sekúnd k dobru ešte minútu, ale vôbec ma neregistrovali," opisoval jeden z rozhodujúcich momentov prezident a tréner SCP V. Kovaľov. Tým druhým sa ukázalo byť zranenie dovtedy výborne brániacej pivotky Tatiany Sologubovej. Jej nútený sedemminútový výpadok po poranení členku potrestal súper päťkrát a razom viedli Nemky 22:16. SCP sa však vzchopilo a stihlo náskok VfB stiahnuť na konečný štvorgólový rozdiel. "Neskladáme po ňom hlavy, všetko je otvorené. Ďakujem však dievčatám za predvedený výkon, tak dobre sme v pohári ešte nehrali," dodal V. Kovaľov. "Len škoda, že nám nezachytala brankárka," povzdychla si najlepšia strelkyňa SCP Monika Lapinová. Krídelníčku Martina Ozimá: "Nie je to zlé, ale mali sme na viac. Také dva góliky sa dali ešte stiahnuť." Výsledok však dlho po zápase vŕtal v hlave aj nemeckým fanúšikom. Predseda Správnej rady SCP Jozef Mazár: "Nestáva sa mi často, aby mi fanúšikovia po zápase blahoželali k výsledku. Je to príjemný pocit." Ukrajinské krídlo Gricinovú mrzel najmä zbytočne pokazený záver prvého polčasu. "Keby sme sa vtedy nesplašili, neušli by nám." Výsledok však škrel aj domáceho kouča Mikea Nowaka: "Chceli sme vyhrať o sedem. O štyri to nie je v prípade zápasu na pôde súpera žiadny náskok. Nie som spokojný, ale postup sme si ešte neprehrali."

1. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu?