malo trojhodinové stretnutie oboch predstaviteľov veľmi sľubný priebeh. "Dnes bol dosiahnutý významný pokrok a cítime, že sme na dosah dohody," povedal po stretnutí novinárom Eckhard. Podľa zdrojov blízkych OSN aj po stretnutí existoval ešte "najmenej jeden zásadný problém", ktorý bude treba doriešiť a stretnutie nebolo až tak jednoznačne úspešné, ako ho definoval Annanov hovorca. Generálny tajomník OSN predložil irackej strane údajne písomný návrh dohody, s ktorou sa chce vrátiť do New Yorku. Annan od piatku už štyri razy rokoval s podpredsedom irackej vlády Taríkom Azízom.
Na viac ako dvojnásobok v piatok Bezpečnostná rada OSN (BR) zvýšila množstvo ropy, ktoré môže Irak predať každých šesť mesiacov v rámci programu "ropa za potraviny". OSN chce týmto krokom zmierniť zúfalú situáciu irackého obyvateľstva trpiaceho nedostatkom potravín a liekov. Nový program zvyšuje predaj povoleného množstva ropy v hodnote z dvoch miliárd amerických dolárov na 5,256 miliardy USD. Veľká Británia, ktorá rezolúciu navrhla, poznamenala, že iracký prezident Saddám Husajn počas trvania programu "ropa za potraviny" míňal vládne prostriedky skôr na výstavbu palácov. USA na avizovaný optimizmus zatiaľ nereagovali zmenou svojho tvrdého postoja. Americké ministerstvo zahraničných vecí napätie ešte zvýšilo výzvou k svojim občanom, aby opustili Irak. Ministerstvo obrany varovalo americké médiá, aby nevysielali redaktorov do Iraku. "O vojenskej akcii nebudeme informovať vopred," uviedol Pentagon.
Podľa denníka New York Times prezident Bill Clinton a jeho poradcovia schválili 24. januára intenzívne 4-dňové letecké údery proti Iraku, zamerané na oslabenie vojenskej mašinérie. Schôdza sa konala v suterénnej Situačnej miestnosti Bieleho domu. Minister obrany William Cohen uviedol, že Bill Clinton sa obrátil k svojmu tímu s otázkou: "Všetci súhlasíme?" Keď všetci zareagovali kladne, prezident povedal: "Tak to urobme." Tak sa zrodila operácia Púštny hrom. Útok bude iba zlomkom počtu operácií uskutočnených počas vojny v Perzskom zálive. Ráta sa však s 300 bojovými letmi denne a vypustením stoviek rakiet s plochou dráhou letu.
La Repubblica: Clinton sa nepoučil z Vietnamu
Podľa názoru talianskeho denníka La Repubblica sa Billovi Clintonovi nepodarilo vysvetliť svojmu národu strategické ciele vojenského úderu proti Iraku a dopúšťa sa rovnakej chyby ako jeho predchodcovia v prípade Vietnamu. "V súčasnosti sa odohráva presne to, čomu sa každý americký prezident po vietnamskej vojne zaprisahal vyhýbať ako moru. Národ podstupuje vojenské riziko bez plného súhlasu občanov a bez ujasnenia si strategických cieľov, na ktorých musí byť založený konsenzus," konštatuje denník. Amerika by sa podľa talianskeho denníka pritom veľmi rada postavila za svojho prezidenta, ten jej však nedokázal povedať, prečo by to mal urobiť. Iróniou je, že sa Gore a Clinton, typickí predstavitelia generácie, ktorá vyrastala v čase pacifistických protestov 60. rokov a dospievala v epoche pobúrenia nad Watergate, dopúšťajú rovnakej chyby, akú kedysi vyčítali svojim otcom.