Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Miami si víťazstvom v Clevelande upevnilo vedenie v Atlantickej divízii

NEW YORK (TASR) - Po nedeľňajšom All-stars zápase v New Yorku a dni voľna pokračovala zámorská NBA dvanástimi stretnutiami. Výsledky: Indiana - Orlando 85:66, Cleveland - Miami 81:91, New Jersey - Dallas 90:81, New York - Charlotte 99:91, Houston - Seattl

e 97:83, Chicago - Toronto 93:86, Milwaukee - Atlanta 100:108, Denver - Boston 112:99, Phoenix - Sacramento 88:86, Utah - LA Clippers 106:98, Portland - LA Lakers 117:105, Golden State - Washington 87:99. V Chicagu zvíťazili domáci Bulls nad Raptors z Toronta 93:86 aj s nedoliečeným Michaelom Jordanom, ktorý v poslednej štvrtine už nenastúpil. Jordan už spomínaný zápas hviezd odohral s nedoliečenou chrípkou a napriek tomu sa stal najužitočnejším hráčom tohoto prestížneho duelu. V utorňajšom zápase ho v tradične silnom závere výborne nahradil Toni Kukoč, ktorý zaznamenal 19 zo svojich 21 bodov v posledných trinástich minútach. Jordan si pripísal 18 bodov. Miami podkurovalo domácim Cavs v Clevelande a víťazstvom 91:81 si upevnilo vedúce postavenie v Atlantickej divízii. Pre Heats znamenal tento bodový zisk už štvrté víťazstvo v sérii a vyrovnali svoj rekord v tejto sezóne v počte nepretržitých výhier. "Dnes sme hrali defenzívne. Okrem niektorých ofenzívnych chýb súpera pri podkošovej hre práve defenzíva rozhodla o našom dnešnom víťazstve," spokojne komentoval zápas tréner hostí Pat Riley. Kľúčovými postavami v druhej polovici duelu Houston - Seattle (97:83) boli domáci Clyde Drexler (19 bodov) a Eddie Johnson (14). Drexler zaznamenal v spomínanej časti zápasu 13 bodov a pomohol raketám vygumovať osembodový polčasový deficit. Vo Phoenixe dodržali domáce slnká tradíciu, ktorá hovorí, že na tím Sacramenta Kings vedia zahrať. V utorok zvíťazili len tesne 88:86, avšak bolo to už ich 23. domáce víťazstvo v sérii s týmto súperom. Podobnú tradíciu ako vo Phoenixe si udržiavajú aj jazzmani z Utahu, ktorí zvíťazili už po 13. krát v sérii za sebou v domácom prostredí nad LA Clippers. Jazz vyhrali 106:98 a najviac bodov nazbieral Karl Malone (29) a jeho "malý-veľký" kolega rozhrávač John Stockton pridal 12 bodov a 10 asistencií.