ľudu. Po mimoriadnej schôdzke ministrov zahraničných vecí krajín GCC to povedal novinárom šéf kuvajtskej diplomacie šajch Sabah Ahmad Džábir Sabah. Len dve z členských krajín GCC - Kuvajt a Omán - však na schôdzke vyjadrili jasnú podporu eventuálnej vojenskej akcii USA v Iraku.
Veliteľ amerických vojsk v Perzskom zálive generál Anthony Zinni včera vyhlásil, že Spojené štáty budú asi do týždňa pripravené vojensky zaútočiť na Irak. Na otázku novinárov, ako by sa mal cítiť iracký prezident Saddám Husajn, stručne povedal, že by mal byť "nervózny". "Povedal by som, že nám (k úplnej pripravenosti na útok) chýba asi týždeň," uviedol Zinni v lietadle, ktorým spolu s americkým ministrom obrany letel z Kataru do Bahrajnu. "Mojou najväčšou starosťou bude zabezpečiť, aby sme zvážili všetky možné reakcie na útok, a že máme dostatočné... plány, ako sa zachovať, nech už sa stane čokoľvek. Skúmame každú možnosť. Neprehliadame nič," podotkol Zinni.
Plnú podporu americkému útoku včera vyjadril nemecký minister zahraničných vecí K. Kinkel, zatiaľ čo Rusko a Taliansko sa zhodli na tom, že chcú pokračovať v úsilí o mierové riešenie krízy. Taliansky minister zahraničných vecí L. Dini včera oznámil, že Taliansko dá svoje vojenské základne k dispozícii USA pri eventuálnom útoku na Irak. Upozornil, že prioritou zostáva, že Iraku sa musí zabrániť vlastniť chemické alebo biologické zbrane.