Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Slovensko - Kazachstan 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

SLOVENSKO: Murín - Švehla, Droppa, Višňovský, Sekeráš, Jasečko,Varholík - Kolník, Rusznyák, Cíger - Plavucha (52. Pardavý), Daňo, Kontšek- Bondra, Petrovický, Jánoš. KAZACHSTAN: Jeremejev - Antipin, Glovackij, Zemlianoj, Sokolov, Tregubov, Savenkov, ...

SLOVENSKO: Murín - Švehla, Droppa, Višňovský, Sekeráš, Jasečko,Varholík - Kolník, Rusznyák, Cíger - Plavucha (52. Pardavý), Daňo, Kontšek- Bondra, Petrovický, Jánoš. KAZACHSTAN: Jeremejev - Antipin, Glovackij, Zemlianoj, Sokolov, Tregubov, Savenkov, Troščinskij, Nikitin - Kriažev, Kamencev, Borodulin - A. Koreškov, J. Koreškov, Šafranov - Dudarev, Pčeliakov, Zavilov - Dorochin, Deviatkin, Sagimbajev. Góly: 6.Plavucha, 29.Jánoš, 53.Bondra - 10.J.Koreškov, 43.Borodulin, 48.Šafranov, 59.A.Koreškov. Pred 3 659 divákmi rozhodovali: Müller(Nem.) - Rautavuori (Fín.), Rönnmark (Švéd.), vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:25

V najdôležitejšom stretnutí samostatnej histórie slovenskí reprezentanti sklamali. Veľký turnaj storočia budú sledovať v televíznych papučiach, zajtra však ešte musia odohrať boj o 9. miesto s Nemeckom. V poslednom zápase kvalifikačnej A skupiny olympijského turnaja v Nagane sme namiesto povinného víťazstva s Kazachstanom prehrali a proti hviezdnej Kanade nastúpi v piatok náš včerajší premožiteľ. Tréner Šterbák mal už k dispozícii dvojicu posíl z NHL, obrancu Švehlu a útočníka Bondru.Vývoj bol pre nás priaznivý. Už od 20. sekundy sme hrali presilovku, v 6. min sme sa dokonca ujali vedenia. Výborne hrajúci Daňo našiel Plavuchu, ktorý pohotovo prekonal brankára Jeremejeva pomedzi betóny po ľade. V 10. min sme však pykali za chronickú chorobu. Kolník zbytočne fauloval v útočnom pásme a J. Koreškov z presilovky presnou dorážkou predchádzajúcej strely od modrej vyrovnal. Kazaši nás očividne stopli v rozlete , no dokonca prvej tretiny sme mali niekoľko sľubných šancí (Jánoš, Cíger). Mierili sme však zväčša hore, kde bol Jeremejev istý.Aj v druhej tretine sme mali optickú prevahu, rozohral sa Bondra, no súper húževnato bránil. Momentom prekvapenia vo finálnej fáze ho zaskočil až Jánoš v 29. min. Po pravej strane sa rútil na bránku, naznačil prihrávku na výhodnejšie postaveného Bondru, no z uhla prekvapil Jeremejeva . Opäť medzi betóny a po ľade. Injekciu sebavedomia sme však trestuhodne prehajdákali. Namiesto toho aby sme knokautovali nalomeného súpera ďalšími gólmi sme mu chýbajúcim dôrazom v koncovke dali čas na zotavenie. Vrcholom festivalu premárnených šancí bol Kolníkov manéver 40 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Získal odrazený puk a v súboji zoči-voči sa rozhodol komplikovaným blafákom položiť brankára, ktorý však ostal na nohách a zdeptal nášho útočníka. V druhej prestávke sa Kazaši zmoblizovali. V 43. min najprv v rohu Borodulin faulom stiahol na ľad Švehlu a jeho prihrávku spoza bránky usmernila za Murínov chrbát nešťastne Droppova kročuľa. Naše hokejky opantal stres, súper dostal krídla.Osudný kiks spáchala naša obrana v 48. min. Z bránkovej čiary skóroval nekrytý Šafranov. Súper trpezlivo striehnuci na brejkové šance sa dočkal, slovenské striedačku zachvátila nervozita. Prehľbil ju ďalší premárnený sólový nájazd Kolníka v 51. min. Slovanista sa nepoučil z nezdaru v druhej tretine, znovu volil blafák a znovu stratil rýchlosť i puk, hoci sa mu do kombinácie ponúkal vpravo korčuľujúci Švehla. V zúfalom nápore vzkriesil našu postupovú šancu Bondra, ktorý po prihrávke Švehlu predviedol Kolníkovi kontrastnú ukážku jednoduchého a efektívneho zakončenia. Potrebovali sme však ďalší gól, Kazachstan tiež a výsledkom bol hektický vabank. Náš tlak však stopol nenapraviteľný recidivista Jánoš - trestuhodne sa nechal vylúčiť a súper sa skonsolidoval. V 59. min dostal ideálnu prihrávku na červenú Alexander Koreškov, ktorý zo samostatného nájazdu chladnokrvne rozhodol. Ako inak - pomedzi Murínove nohy po ľade. Náš hokej utrpel včera v Nagane historickú traumu, Kazachstan ani neveril opačným emóciám.

1. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?