Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Beh na lyžiach: Lazutinová má po olympijskom striebre aj zlato

Tridsaťdvaročná ruská bežkyňa na lyžiach Larisa Lazutinová získala v nedeľu striebornú olympijskú medailu v pretekoch na 15 km klasicky a včera si v Hakube na 5 km trati dobehla po zlato. Zároveň si ako vedúca pretekárka vybojovala päťsekundový náskok ...

Tridsaťdvaročná ruská bežkyňa na lyžiach Larisa Lazutinová získala v nedeľu striebornú olympijskú medailu v pretekoch na 15 km klasicky a včera si v Hakube na 5 km trati dobehla po zlato. Zároveň si ako vedúca pretekárka vybojovala päťsekundový náskok v zajtrajšej súťaži žien na 10 km voľne, ktoré odštartujú Gundersenovou metódou podľa výsledkov zo včerajšej päťky. Lazutinová dokázala, že po vlaňajšej výkonnostnej kríze (na MS v Trondheime nezískala ani jednu medailu) je opäť vo výbornej forme a možnosť individuálnej prípravy mimo tímu trénera Grišina jej pomohla. Na prvom medzičase (1,8 km) bola Lazutinová štvrtá, ale postupne tempo stupňovala a predstihla Nórky aj Češku Neumannovú. V prvej desiatke mali najsilnejšie zastúpenie nórske bežkyne, avšak iba Martinsenová dosiahla na medailu. Víťazka nedeľňajších pretekov na 15 km klasicky Danilovová obsadila 5. miesto. Medzi 79 štartujúcimi sa opäť dobre držala 22-ročná Jaroslava Bukvajová, po 10. mieste na 15 km predstavuje solídny výsledok aj včerajšia 16. priečka. Horšie dopadla skúsená 34-ročná Alžbeta Havrančíková, ktorá sa v závere minulého týždňa borila s príznakmi chrípky, skončila vo svojom premiérovom vystúpení na štvrtých ZOH kariéry na 58. mieste. A hoci je o Betke známe, že lepšia vo voľnej technike, s vyše dvojminútovou stratou na Lazutinovú sa zajtra bude ťažko predierať dopredu.