u a pri nedeľňajšom štarte si ho vykĺbil. Navyše si poranil väzy v ramene a zlomil kosť v nadlaktí.
Napriek tomu i so zranením dokončil 1. kolo deviatym najrýchlejším časom. Včera večer ho mali operovať v innsbruckej nemocnici. Podľa hovorcu rakúskeho tímu príde dvadsaťdvaročný Matt o účasť na ZOH 2002 a po Hermanovi Maierovi je to ďalšia citeľná strata pre Rakúsko. Začiatkom týždňa navyše stratil šancu zúčastniť sa na zimnej olympiáde Josef Strobl, ktorý si na tréningu poškodil väzy v kolene a rozštiepil kosť.
Pre rozličné zranenia sú až do konca sezóny vyradení ďalší traja Rakúšania Werner Franz, Rainer Salzgeber a Heinz Schilcheger.
(tasr)
Lotyši žiadajú odstúpenie
šéfa športu
Bývalé hviezdy lotyšského športu zverejnili v sobotu otvorený list, v ktorom požadujú odstúpenie prezidenta Lotyšského olympijského výboru Vilinisa Baltinsa. V pobaltskej krajine s 2,4 milióna obyvateľov sa množia pozitívne dopingové nálezy a za uplynulý rok dokázali užitie zakázaných látok už piatim športovcom. Po vypuknutí škandálu musel zo svojho postu odísť šéf národného olympijského tímu Andris Konrads aj hlavný lekár výpravy. Špičkoví lotyšskí športovci, medzi nimi i majsterky sveta Emilija Sonkaová (cyklistika) a Lasma Kaunisteová (rýchlokorčuľovanie), však požadujú aj hlavu prvého muža lotyšského športu. (sita)
Olympijská obhajoba
Wittyovej je ohrozená
Reprezentantka USA v rýchlokorčuľovaní Chris Wittyová má mononukleózu a jej štart na ZOH je ohrozený.
Svetová rekordérka na tisícmetrovej trati sa po oznámení diagnózy v piatok odhlásila z majstrovstiev sveta v nórskom Hamare. Olympijská víťazka z Nagana dúfa, že za štyri týždne sa jej podarí vyliečiť. Je však otázne, ako sa na Wittyovej výkonoch prejaví dlhý tréningový výpadok.
(sita)