Cez víkend double Poireeovej

RUHPOLDING - V nemeckom Ruhpoldingu sa konalo 5. kolo Svetového pohára v biatlone. Medzi mužmi dominovali na 12,5 km trati domáci reprezentanti. Zvíťazil Sven Fischer pred Frankom Luckom, tretí prišiel do cieľa vedúci muž priebežného poradia SP Rus Pavel

Rostovcev. Francúz Raphael Poiree, ktorý vyrážal na trať ako prvý, skončil po šiestich nepresných zásahoch na strelnici až na 12. mieste.

Najlepší výsledok v tejto sezóne zaznamenal slovenský reprezentant Marek Matiaško. Na strelnici mal iba jediný nepresný zásah a skončil na 15. priečke. Víťazkou stíhacích pretekov žien na 10 km sa stala Nórka Liv Grete Poireeová, ktorá tak zopakovala triumf zo sobotňajšieho šprintu. Cestu k tretiemu prvenstvu v tejto sezóne a desiatemu celkovo v kariére jej nezahatalo ani zlyhanie na poslednej streleckej položke, keď musela bežať tri trestné kolá.

SkryťVypnúť reklamu

V štartovom poli boli aj štyri slovenské biatlonistky a všetky si v porovnaní so šprintom polepšili. Martina Jašicová si za 21. miesto pripísala do celkovej klasifikácie SP 10 bodov, Tatiana Kutlíková ako jediná z našich bodovala v oboch pretekoch za 29. a 23. miesto. Anna Murínová sa dokázala z 59. miesta posunúť na konečné 37. a Marcela Pavkovčeková z 52. na 43. pozíciu. Len Soňa Mihoková nepostúpila do včerajších pretekov, keď skončila v šprinte 72.