Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Regióny

Obeť vypaľovania trávy

V sobotu v popoludňajších hodinách došlo v katastri obce Jablonov nad Turňou, okres Rožňava, k požiaru suchej trávy a krovín. Pri požiari bol usmrtený 74-ročný Ľ. Č. Predpokladanou príčinou požiaru je vypaľovanie suchej trávy.

Z bitúnka v Lukovištiach ukradli počítač

Do objektu bitúnka v obci Lukovištia okres Rimavská Sobota sa medzi 21. až 24. januárom vlámali neznámi páchatelia a odcudzili odtiaľ tovar v hodnote asi 100 tisíc korún. Páchatelia sa pritom nezaujímali o bravčové či hovädzie mäso, ale o sortiment celkom iného druhu. Odniesli si počítačové vybavenie, zváraciu a acetylénovú súpravu a kompletný motor z pristavenej avie.

Ohrozený podnikateľ

Traja muži napadli v piatok 23. januára 46-ročného súkromného podnikateľa v priestoroch jeho firmy v Brezovej pod Bradlom, okres Myjava. Zobrali mu legálne držanú zbraň a vyhrážali sa mu smrťou. Keď nedostali žiadané peniaze, vzali mu dlžobný úpis na 40 tisíc korún.

Zlodej zbraní

V katastri obce Melčice, okres Trenčín, sa v sobotu neznámy páchateľ vlámal do rekreačnej chaty majiteľa z Trenčína. Zlodej ukradol brokovnicu, nefunkčnú historickú malokalibrovku Bajaro, nefunkčnú pištoľ neznámej značky, vzduchovku, poľovnícke nože, plynové fľaše a televízor. Spôsobil škodu za takmer 36 tisíc korún.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy