skokanov na svete. Možno to považovať za úspech?
"Uvažoval som takto po prvej časti šampionátu v sobotu. A priznám sa, mal som obavy, či sa nám podarí potvrdiť nesporný úspech a prebojovať sa aj v nedeľu s dvoma skokanmi do finále. To sa podarilo. Preto som z tohto pohľadu spokojný."
m Prezraďte, aký bol cieľ v Oberstdorfe po zlých výsledkoch z tohtoročných svetových súťaží, najmä na Interšportturné, kde sa ani jeden slovenský reprezentant neprebojoval do finále?
"Chceli sme obstáť lepšie ako pred dvoma rokmi na MS v letoch na Kulme. To sa nám podarilo, tam vtedy vstupoval na medzinárodnú scénu Martin Mesík, tu využil svoje skúsenosti. Podobne možno hovoriť o Vladimírovi Roškovi, zatiaľ čo Ján Zelenčík v Oberstdorfe vo veľkej medzinárodnej súťaži debutoval."
m V Oberstdorfe sa predstavila slovenská trojica, z ktorej každý má osobitné črty skokana. Ako hodnotíte ich skokanský profil a súťažné schopnosti?
"Najskúsenejším je Vladimír Roško. Má za sebou niekoľko súťaží na mamuťom mostíku, drží aj slovenský rekord 182 m. Jeho výkonnosť v poslednej časti tejto zimy stále stúpala. V Garmisch-Partenkirchene presvedčil, že mu treba dať príležitosť. Ján Zelenčík si za svoje tohtoročné výkony vynútil účasť v reprezentačnom mužstve. Treba vyzdvihnúť, že on ako 18-ročný šiel na lety po prvý raz v živote smelo a ambiciózne. Urobil si tu osobný rekord. To pravda, nestačí. Nemá nijaké skúsenosti z veľkých pretekov. Veď ešte neštartoval ani na juniorských majstrovstvách sveta, nehovoriac o tom, že nebol ani na seniorskom svetovom šampionáte, alebo na nejakých pretekoch Svetového pohára. A hneď vhupol na mamutí mostík, rovno medzi svetové hviezdy. Zatiaľ však treba v súvislosti s ním vysloviť uznanie trénerom Milanovi Filipkovi a Emilovi Babišovi za jeho rast na súčasnú skokanskú úroveň."