Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

sme v skratke

BASKETBAL

NBA: Charlotte - Houston 93:86, Cleveland - Sacramento 112:96, LA Clippers - Detroit 76:94.

MBK Trenčín - Slovakofarma Pezinok 70:98 (37:51), Šimáček 27 - Mičuda 32 - v dohrávke 15. kola ligy mužov.

FUTBAL

Valencia - FC Barcelona 1:3 (0:1), 68. Angloma - 26. a 79. Rivaldo (prvý z pok. kopu), 90. Giovanni, v odvete osemfinále Španielskeho pohára. Prvý zápas 1:2, postupuje Barcelona.

Atalanta Bergamo - AC Parma 1:1 (1:0), 32. Bonacina - 56. E. Chiesa, v odvete štvrťfinále Talianskeho pohára. Prvý zápas 0:1, postupuje Parma.

Bayer Leverkusen - Ajax Amsterdam 0:4 (0:3), 17. Gorre, 25. a 38, Babangida, 65. de Boer, v priateľskom medzinárodnom stretnutí.

Přemysl Kovář, útočník Boby Brno, bude na jar hosťovať v mužstve Artmedie Petržalka.

R. Sobota - Lokomotíva Zvolen 7:0 (3:0), Urblík 3, Svintek, Rozsýpal, Kaličiak, Ruszó, v priateľskom zápase.

HOKEJ

HC Vítkovice - HC Chemopetrol Litvínov 1:1 (0:0, 1:0, 0:1), v predohrávanom stretnutí 41. kola českej Extraligy.

Fínska liga - 36. kolo: IFK Helsinki - Lukko Rauma 2:1, Hämeenlinna - Tappara Tampere 1:6, SaiPa - Jyväskylä 3:1, Ässät Pori - TPS Turku 2:3 po predĺžení.

LYŽOVANIE

Francúzka Suchetová vyhrala časom 1:15,25 super-G v talianskom zimnom stredisku Cortina d`Ampezzo pred Nemkou Häuslovou (1:15,48) a Taliankou Putzerovou (1:15,65).

Víťazstvo a zároveň prvý triumf kariéry si v zjazde na dvojkolovej skrátenej trati v rakúskom Kitzbüheli vybojoval Švajčiar Cuche pred Francúzom Burtinom (+0,14) a jeho krajanom Cretierom (+0,32).

Na 15. MS v letoch na lyžiach v nemeckom Oberstdorfe v tréningových letoch najďalej doletel Japonec Funaki 194 m, druhý bol Nór Brenden (192,5). Zo slovenských reprezentantov sa dva lety najviac vydarili Martinovi Mesíkovi, ktorý doletel na značky 159,5 a 154 m. Ján Zelenčík skočil 137 a 115 a Vladimír Roško 120 a 106 m.

Na MS juniorov v severských disciplínach vo švajčiarskom St. Moritzi je slovenský reprezentant v severskej kombinácii Róbert Minař po skokoch na 33. mieste zo 66 pretekárov. Jeho kolega Martin Novoroľník je zatiaľ na 36. mieste. V skokanskej súťaži družstiev obsadili slovenskí juniori v zostave Zlevský, Schlank, Nikel, Uram trináste miesto.

Slovenská zjazdárka Mária Kvopková vyhrala obrovský slalom v rámci FIS pretekov v rakúskom Dientene. V mužskej súťaži skončil v silnej konkurencii Miroslav Malcovský desiaty, keď zvíťazil olympijský víťaz z roku 1992 Nór Jagge pred olympijským víťazom z roku 1994 Rakúšanom Stangassingerom.

POZEMNÝ HOKEJ

Anglicko - Slovensko 3:1 (3:0), v prvom stretnutí majstrovstiev Európy žien v španielskom Orense.

VŠEOBECNE

KENO 10 v piatok 23. januára: 1 18 19 20 21 22 34 36 39 45 47 49 51 55 56 57 65 68 73 78.