Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Holanďania sa v Bratislave rozplynuli ako bubliny v minerálke

BRATISLAVA (SME - SIMONA DVORSKÁ) - Bratislavská športová hala PKO sa v stredu večer bavila. Plné hľadisko videlo výborný volejbal, ktorého aktérmi boli predovšetkým domáci volejbalisti Nafty VKP. V druhom stretnutí Ligy majstrov sa nezľakli súpera zvučne

jšieho mena zamestnávaného reprezentačnými povinnosťami v krajine tulipánov, či dokonca jednotlivcov ovenčených primátom európskych šampiónov. Holanďania svoje sebavedomie neskrývali ani po príchode na Slovensko. Ako vtipne poznamenal manažér Ivan Husár: "Boli nespokojní so všetkým od tvaru autobusu až po bublinky v minerálke." Holanďania sa zrejme vybili na týchto maličkostiach a na ihrisku už lekcie nedávali. Bratislavčania ich úspešne dostali do ofsajdu, s hodinárskou presnosťou pracovala celá základná zostava Diviš, Vavrek, Kardoš, Cameron, Prochádzka a Dubš. Vychádzalo im všetko, na čo siahli. Receptu na úspech - zachytiť úvod stretnutia - sa úspešne pridŕžali. Svoje bodové konto postupne zveľaďovali, zatiaľ čo súper vychádzal naprázdno. Vôbec prvý a posledný raz v stretnutí viedol v treťom sete za stavu 9:8. Dve chyby hviezdy holandského tímu Nummerdora však opäť posunuli bližšie k výhre bratislavských volejbalistov. Slovenskému majstrovi za stredajší výkon hádam niet čo vyčítať. Aj napriek v závere chýbajúcim silám zvíťazili hladko 3:0. Teda rovnako ako pred týždňom s Anhovom. Vo svojej B skupine nestratili ani set, a to ich vynieslo na prvú priečku. "Rád by som poďakoval ostatným spoluhráčom. V momentoch, keď sme sa rozkolísali, pridali a dotiahli zápas do víťazného konca," povedal očividne spokojný kapitán Bratislavčanov Marek Kardoš. "V poslednom čase neboli naše výkony jednoznačne vyrovnané. Príchodom trénera sa to upokojilo. Tréner Zajcev vniesol do našich radov pokoj a akúsi spokojnosť nad tým, čo sme už urobili. Ak by prišiel o týždeň neskôr, tento zápas by sme pravdepodobne prehrali, alebo nebolo by to až také jednoznačné." VKP by rád skončil v skupine do štvrtého miesta. Je to šanca ako o rok nebojovať o Ligu majstrov. V závere bude rozhodovať každý set, svoj plán plnia zatiaľ stopercentne.