Najlepší hokejista histórie Wayne Gretzky oslávil odovzdanie tohto ocenenia gólom a dvoma asistenciami

NEW YORK (TASR) - Zámorská Národná hokejová liga pokračovala ďalšími stretnutiami. BOSTON - NEW JERSEY 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0), 41. Samsonov - 46. Eliáš. Strely na bránku: 32:33, 14 679 divákov. CAROLINA - PITTSBURGH 1:4 (0:1, 0:0, 1:3), ..

NEW YORK (TASR) - Zámorská Národná hokejová liga pokračovala ďalšími stretnutiami. BOSTON - NEW JERSEY 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0), 41. Samsonov - 46. Eliáš. Strely na bránku: 32:33, 14 679 divákov. CAROLINA - PITTSBURGH 1:4 (0:1, 0:0, 1:3), 44. Primeau (Kron) - 5. a 52. Francis (dvakrát Jágr), 58. Jágr, 59. Werenka. Strely na bránku: 25:19, 8250 divákov. NY ISLANDERS - DETROIT 1:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0), 23. Chorske - 45. Larionov. Strely na bránku: 29:31, 11 745 divákov. NEW YORK RANGERS - TORONTO 3:2 (1:1, 2:1, 0:0), 13. LaFontaine, 22. Sundström, 24. Gretzky - 16. a 34. Sundin. Strely na bránku: 19:25, 18 200 divákov. TAMPA BAY - MONTREAL 3:6 (1:5, 0:0, 2:1), 10. Ysebaert, 53. Langkow, 59. Renberg - 4. a 51. M. Bureau, 9. Damphousse (Ručínský), 15. Savage, 15. Ručínský, 18. S. Corson. Strely na bránku: 25:31, 10 205 divákov. CHICAGO - VANCOUVER 3:2 (0:0, 2:0, 1:2), 25. K. Miller, 30. Leroux, 58. Amonte - 49. P. Bure, 57. Öhlund. Strely na bránku: 26:34, 16 674 divákov. COLORADO - FLORIDA 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), 8. Kurri, 20. Sakic, 31. Corbet - 45. Sheppard. Strely na bránku: 29:30, 16 061 divákov. EDMONTON - ST. LOUIS 2:1 (0:1, 0:0, 2:0), 49. Grier, 55. McGillis - 14. DEMITRA. Strely na bránku: 23:29, 14 872 divákov. LOS ANGELES - ANAHEIM 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0), 50. a 63. Ferraro, 58. Perreault (STÜMPEL) - 25. Janssens, 28. Kariya. Strely na bránku: 29:20, 16 005 divákov. SAN JOSE - DALLAS 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), 25. Granato - 14. Lehtinen, 45. Nieuwendyk,60. Verbeek. Strely na bránku: 15:32, 16 436 divákov.

Štyria slovenskí hokejisti v pondelňajších zápasoch NHL vyslali na brány súperov dokopy 20 striel, zo zásahu do čierneho sa však tešil iba Pavol Demitra. Ten otvoril skóre zápasu Edmonton - St. Louis, potom už boli úspešní iba domáci a vyhrali 2:1.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj Jozef Stümpel, ktorý mal zároveň radosť z víťazstva Los Angeles nad Anaheimom 3:2. Stümpel nahral na druhý gól víťazov Yanickovi Perreaultovi, o všetkom však rozhodol svojím druhým gólom v zápase v predĺžení Ray Ferraro. Veterán zámorských ľadov sa prehupol cez métu 700 bodov kariéry.

V zápase New York Islanders - Detroit (1:1) ohrozil domáci Žigmund Pálffy súperovho brankára šesť krát, ale ani raz netrafil. O remíze hostí rozhodli ruskí hokejisti, keď v poslednej tretine prihral Vjačeslav Kozlov na vyrovnávajúci gól Igorovi Larionovovi. Ostrovania tak nepoznajú pocit víťazstva naďalej od 20. decembra, podarilo sa im však aspoň zastaviť desaťzápasovú sériu prehier.

Strelecky aktívny bol aj slovenský obranca Róbert Švehla, avšak ani jedna z jeho štyroch striel neprešla do siete. Naopak, jeho Florida prehrala v Colorade 1:3.

Stretnutie bohaté na góly videli diváci na Floride, kde Tampa podľahla Montrealu 3:6. Brankár domácich Derek Wilkinson dostal v prvej tretine päť gólov zo 14 pokusov súpera. Hviezdou bol hosťujúci kapitán Vincent Damphouse, ktorý okrem gólu pripravil spoluhráčom aj ďalšie štyri.

Hrajúcu legendu NHL Wayna Gretzkého asi povzbudilo víťazstvo v ankete prestížneho magazínu The Hockey News o najlepšieho hokejistu histórie. Gretzky asistoval pri všetkých troch góloch New Yorku Rangers, ktorý zdolal Toronto 3:2. Slávnemu centrovi v drese č. 99 odovzdali cenu počas malej slávnosti pred zápasom a on sa aplaudujúcim divákom odvďačil svojím desiatym zápasom sezóny, v ktorom získal viac ako jeden bod do tabuľky produktivity.

Zaujímavosťou súboja Boston - New Jersey (1:1) bola skutočnosť, že oba góly zaznamenali nováčikovia Sergej Samsonov a Patrik Eliáš. Hosťujúci Čech Eliáš je momentálne najlepším strelcom súťaže v hodnotení nováčikov.

Ďalší Čech Jaromír Jágr spolu s Ronom Francisom dominovali v zápase Carolina - Pittsburgh (1:4). V zámorí nedoceňovaný Francis dal dva góly, na jeden prihral, Jágr si ku gólu pripísal dve asistencie.

Silný kolektív z Dallasu sa zbavil komplexu z mužstva San Jose. Stars vyhrali na ľade obávaného súpera 3:1 po piatich prehratých zápasoch proti žralokom, keď ich podržal najmä český brankár Roman Turek.

1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete