Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Regióny

BASKETBAL

Družstvá basketbalistiek 8-ročného športového gymnázia v Banskej Bystrici sa vrátili s dvoma víťazstvami z turnaja vo švédskom Lunde. Pod vedením trénera Stanislava Onušku vyhrali kategóriu ročníkov 1981 a 1982. Na turnaji sa zúčastnilo 340 tímov z deviatich štátov.

HOKEJ

Na trnavskom zimnom štadióne sa uskutočnil 1. ročník Novoročného medzinárodného turnaja 5. športových hokejových tried. Jeho organizátormi boli KĽŠ Spartak Trnava a krajský útvar Slovenského zväzu telesnej kultúry. Predstavili sa na ňom hokejoví piataci Petry Vsetín, Barum Zlín, Slovana Harvard Bratislava, Dukly Trenčín, Dukly Senica a domáceho Spartaka Trnava. V prvý deň turnaja hrali mužstvá v skupinách systémom každý s každým. V A-skupine sa predstavili Zlín, Bratislava a Trenčín, v B-skupine Trnava, Senica a Vsetín. Víťazom 1. ročníka Novoročného medzinárodného turnaja 5. ŠHT sa stali hráči Trenčína po finálovom víťazstve 5:3 nad Trnavou. Tretí skončil Zlín, štvrtá Senica, za ňou Vsetín a tabuľku uzatvoril Slovan Bratislava. Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Jakub Zámečník zo Zlína, za obrancu Seničan Boris Beňák, útočníka Trenčan Jozef Kubrický a za najproduktívnejšieho hráča Jakub Rumpel z domáceho KĽŠ Spartak Trnava.

NETRADIČNÉ ŠPORTY

Poslednou akciou Slovenského klubu netradičných športov v Prievidzi v roku 1997 bol turnaj zmiešaných trojíc v ringu, ktorý sa skladal z dvoch častí. V prvej si zmerali sily najlepší žiaci Prievidzského okresu s úradujúcimi majstrami Slovenska, žiakmi ZŠ slovenskej v Šamoríne. Prvé dve miesta obsadili žiaci zo Šamorína, tretia skončila trojica zo ZŠ na Školskej ul. v Handlovej. Druhou časťou podujatia bol turnaj zmiešaných trojíc, avšak bez vekového obmedzenia. Za víťaznými bratmi Kamanovými s Priesolovou (SKNŠ Sliače), ktorí na turnaji nestratili ani set, si 2. miesto vybojovala trojica z domáceho SKNŠ Prievidza v zložení Sihelský, Bielik, Remperová. Tretie miesto obsadila kombinovaná bratislavsko-trnavsko-šalianska trojica Bodnár, Mršková, Melušová.

ŠACH

Najvyššia šachová súťaž družstiev - slovenská Extraliga - pokračuje počas víkendu zápasmi 3. dvojkola. Ich oficiálny začiatok je dnes od 12. h a zajtra od 9. h. Program dnešného 5. kola: Lok. Trnava - ŠK Trenčín, Baník Prievidza - Medea Martin, Tatran Prešov - Slávia Univ. Košice, 1. ŠK Rim. Sobota - Slovan Levice, Slovan Bratislava jun. - Slovan Bratislava A, Radegast Bratislava - Bestex Nové Zámky. Zajtra sa v 6. kole stretnú: Trenčín - Martin, Trnava - Prievidza, Košice - Levice, Prešov - Rim. Sobota, Slovan A - N. Zámky, Slovan jun. - Radegast. Na čele súťaže je s plným bodovým ziskom Slovan Bratislava A.