Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Hosťom sa darilo *NBA

NEW YORK (TASR) - Kanadsko-americká basketbalová súťaž NBA, pondelok: New York - Washington 106:113, Toronto - Houston 96:120, Orlando - San Antonio 69:74, Portland - Milwaukee 92:98. Nedeľa: Washington - Phoenix 109:99, Vancouver - Seattle 108:120, ...

NEW YORK (TASR) - Kanadsko-americká basketbalová súťaž NBA, pondelok: New York - Washington 106:113, Toronto - Houston 96:120, Orlando - San Antonio 69:74, Portland - Milwaukee 92:98. Nedeľa: Washington - Phoenix 109:99, Vancouver - Seattle 108:120, Sacramento - Charlotte 106:90, LA Lakers - Philadelphia 107:113. V pondelok sa ani v jednom zápase domácemu tímu nepodarilo potešiť svojich fanúšikov. V Orlande ešte síce päť minút pred záverečnou sirénou vyhrávali domáci hráči Magic nad San Antonio Spurs 66:62, ale vo zvyšnom čase už nazbierali iba tri body, zatiaľ čo inkasovali 12 a prehrali 69:74. Nováčik v drese Spurs Tim Duncan zaznamenal 20 bodov, jeho skúsenejší spoluhráč na pivote - David Robinson, ktorý po príchode Duncana viac doskakuje ako strieľa, dosiahol 11 úspešných doskokov a pridal k nim 12 bodov. Družstvo Magic, ktoré v poslednej štvrtine premenilo z 27 streleckých pokusov iba 5, sa nachádza v značnej kríze spôsobenej početnými zraneniami hráčov základnej zostavy. Naopak, texaské mužstvo vyhralo už 11 z dvanástich zápasov a vedie Stredozápadnú divíziu. Trojkový koncert hostí v nedeľu videli diváci vo Vancouveri, kde basketbalisti Seattle SuperSonics vyhrali 120:108. Podľa štatistík vystrelili hosťujúci hráči spoza trojkového oblúka 16-krát a iba v troch prípadoch sa pomýlili. Rozhodujúci nástup Seattlu prišiel v tretej štvrtine, v ktorej jeho hráči zaťažili súperove konto 43 bodmi. Najlepším strelcom zápasu bol Vin Baker s 30 bodmi a SuperSonics ťahajú šnúru piatich víťazných zápasov.