Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

sme v skratke

ATLETIKA

Etiópčan Ifar a Keňanka Malbatová sa stali víťazmi 20. ročníka Silvestrovského behu v nemeckom Ratingene.

Osemnásty ročník kráľovskej Grand Prix bežcov v portugalskom Faro vyhral na trati 10 000 m časom 29:53 Keňan Cheboiboc. V súťaži žien na 5000 m zvíťazila domáca pretekárka Machadová časom 10:54.

BASKETBAL

Muži Slovakofarmy Pezinok zdolali v ďalšom kole Superligy v maďarskom Szombathely BC Brno 93:83.

BIATLON

Nemec Heymann sa stal v Oberhofe víťazom pretekov na 10 km Biathlon-Trophy (28:06,5/0 trestných kôl). Medzi ženami na 7,5 km trati zvíťazila jeho krajanka Dislová (23:09,9/2 trestné kolá).

CYKLISTIKA

Talian Pontoni sa stal víťazom ďalších pretekov seriálu Svetového pohára cyklokrosárov vo francúzskom Pontchateau. Na čele celkového poradia SP je aj naďalej Holanďan Groenendaal.

Nemecko-talianske duo Kappes - Baffi vedie po piatej noci na 48. ročníku populárnych šesťdňových cyklistických pretekov v nemeckom Kölne.

FUTBAL

Slovenskí reprezentanti obsadili na medzinárodnom turnaji hráčov do 16 rokov v Izraeli 3. miesto, keď v poslednom zápase prehrali so Švédskom 1:3 (gól SR dal Kubala). Víťazom turnaja sa stala reprezentácia Izraela, ktorá v rozhodujúcom zápase zdolala Turecko vysoko 5:1. Za najlepšieho brankára turnaja vyhlásili Slováka Mariána Ferenca, hráča Tatrana Prešov.

HOKEJ

Zápasmi 3. kola v skupine o majstra pokračovala nemecká liga: Kölner Haie - Frankfurt Lions 1:0 (1:0, 0:0, 0:0).

JACHTING

Austrálčania Nicholson a Phillips sa stali v austrálskom Perthe majstrami sveta v novej olympijskej triede 49er. Druhé a tretie miesto obsadili Američania J. McKee - Ch. McKee a Larson - Hall.

LYŽOVANIE

Preteky v skoku na mostíku K-81 m v poľskom Zakopanom: 1. Kruczek (Poľ.) 196,6 b. (75,5 m +78 m), 2. Minář (SR) 192,0 (75,5+76), 3. Macias (Poľ.) 187,0 (74+75), 9. Novoroľník (SR) 177,0, 10. Kafka (SR) 174,5, 13. Pšenko (SR) 151,0, 14. Mrug (SR) 149,0.

STOLNÝ TENIS

Dva dni pred súbojom o postup do štvrťfinále Interpohára mužov medzi mužstvami VAKOV Vydrany a francúzskym Grand Quevilly poslali zástupcovia francúzskeho tímu faxom správu, že na zápas nenastúpia. Vydrany sa tak kontumačným víťazstvom 4:0 prebojovali medzi šestnásť najlepších mužstiev súťaže.

ŠACH

Rýchlou remízou sa skončila tretia partia zápasu o titul majstra sveta medzi Karpovom (Rus.) a Anandom (India). V olympijskom múzeu vo švajčiarskom Lausanne sa dohodli súperi na nerozhodnom výsledku po 19. ťahu Karpova, ktorý hral s bielymi figúrami. Po prvej polovici stretnutia plánovaného na šesť partií je stav nerozhodný 1,5:1,5. Po dnešnom voľnom dni súboj o šachovú korunu pokračuje štvrtou partiou, v ktorej bude mať výhodu úvodného ťahu Anand.

TENIS

Na juniorskom turnaji ITF "1" v Mexico City zdolala vo finále štvorhry slovenská reprezentantka Voleková s Češkou Kokšovou nemeckú dvojicu Schrufová, Sarsyertová 6:4, 7:6. Finále - dvojhra: Petrovová (Rus.) - Sequeraová (Venez.) 7:6, 6:1.