Stránku založili a spravujú bývalí britskí väzni, ktorí sa postarali aj o to, aby údaje o niekdajších porušovateľoch zákona ostali utajené.
„Táto webová stránka je určená pre odsúdencov a bývalých väzňov, ktorí stratili kontakt na spolubývajúcich z cely, alebo hľadajú parťákov na ďalšiu banku. Založili ju bývalí väzni, nič na nej nevytvorili ľudia, čo neboli odsúdení, takže my najlepšie porozumieme vašim potrebám,“ uvádza sa na stránke www.convictsreunited.com.
Väzenská stránka funguje na rovnakom princípe ako Friends Reunited, ktorá Britom pomáha pri vyhľadávaní bývalých spolužiakov a kamarátov z detstva – zaregistrovalo sa už 2,5 milióna požívateľov. Convicts Reunited sa zasa pýši tým, že má najväčšiu databázu súčasných a bývalých väzňov.
Aj napriek srdečnému privítaniu: „Mali by ste tu nájsť priateľov a bývalých kolegov a zaspomínať si s nimi na staré časy, alebo tu nájdete spolupracovníkov pre váš najnovší podnik“, sa Convicts Reunited bráni akýmkoľvek obvineniam z napomáhania organizovanému zločinu: „Convicts Reunited neospravedlňuje, ani nepodporuje a nenapomáha kriminálnym aktivitám. Takže zapíšte sa, ak ste už vyleteli z väzenia, alebo vás čaká prepustenie.“