dní.
Ostatný majetok spoločnosti zatiaľ nemôže byť predmetom speňažovania, vzhľadom na jeho spornú povahu. Navrátením majetku z dcérskej spoločnosti Pratex Plus do materského Pratexu sa zaoberá Najvyšší súd, a ako potvrdila konkurzná správkyňa Vlasta Olekšáková, zatiaľ nebolo vytýčené pojednávanie. Speňažením sporného majetku je podmienené vyplatenie miezd a odstupného bývalým zamestnancom za vyše deväť miliónov korún.
Veritelia Pratexu si v apríli minulého roka zvolili veriteľský výbor. Pohľadávka veriteľov predstavovala 863 miliónov korún, z toho pohľadávka bývalých zamestnancov tvorí necelé percento. Riešením situácie sa v septembri minulého roka zaoberal minister spravodlivosti Ján Čarnogurský, ktorý v záujme riešenia situácie navrhol, aby FNM uzavrel s bývalými zamestnancami Pratexu zmluvy o postúpení ich pohľadávok na FNM, ktorý je jedným z konkurzných veriteľov. Súčasná legislatíva fondu neumožňuje použiť svoje peniaze na nákup akýchkoľvek pohľadávok.
Privatizácia Pratexu sa začala v roku 1995. O dva roky neskôr sa firma rozdrobila na spoločnosti Pratex, Pratex Plus a Pratex Comp. Prevodom majetku z pôvodnej firmy do Pratexu Plus vznikla škoda takmer pol miliardy korún. Pratex Plus sa dostal do konkurzu v marci roku 1999 a Pratex v decembri toho istého roku. Zamestnanci Pratexu sa nedočkali svojich miezd ani po dvoch hladovkách. (sita)