v, ktoré HZDS nie veľmi podporovali.“
MONIKA BEŇOVÁ, Smer: „Trinástka je nešťastné číslo. Nie je to dôvod na špeciálnu radosť a ani na chlácholenie sa. Tieto preferencie môžu istým spôsobom zohľadňovať aj to, že Smer vytvoril v regionálnych voľbách koalície aj so stranami, ktoré v danom kontexte neboli favorizujúcimi stranami našich prípadných voličov. Je to na hlbšiu analýzu. Zrejme sa niečo deje.“
GYULA BÁRDOS, SMK: „Robíme čitateľnú politiku. Každému je jasné, čo prezentujeme.“
VLADIMÍR PALKO, KDH: „Je to pokračovanie trendu pomalého rastu KDH. Zrejme sa aj výrazne prejavil efekt výsledkov regionálnych volieb, v ktorých KDH uspelo. Ukazuje sa, že po istom prechodnom zaváhaní a orientácii na mediálne strany sa volič vracia k ideovým a pevne zakotveným stranám.“
ZUZANA MARTINÁKOVÁ, SDKÚ: „Dá sa usudzovať, že išlo o reakciu občanov na výsledky regionálnych volieb. Tie výsledky odrážajú aj zisky strán v nedávnych voľbách. Vývoj v tomto roku bude ešte pokračovať a mohol by naznačiť aj iné trendy, ako sú dnes.“
ĽUBOMÍR LINTNER, ANO: „Vnímam to ako dôsledok regionálnych volieb a spájanie sa so subjektmi súčasnej vládnej koalície, ktoré zápasia s vysokým stupňom nedôvery. Počkám si na ďalší prieskum.“
ANNA MALÍKOVÁ, SNS: „Som presvedčená, že starý rok definitívne uzatvoril obdobie škandalizácie okolo SNS. Dokážeme presvedčiť občanov, že je potrebná mobilizácia národných síl na Slovensku, ktoré povedie skonsolidovaná národná strana. Takou je jedine SNS.“
MILAN IŠTVÁN, SDĽ: „Výsledky hovoria o všeobecnom sklamaní verejnosti z politiky vládnych strán. SDĽ musí zlepšiť svoje komunikačné aktivity a informovať o svojich úlohách vo vládnej koalícii. Fakt, že KSS má vyššie preferencie ako SDĽ, je skôr náhoda.“
JÁN BREZNICKÝ, KSS: „Ľudia prestávajú veriť politike po novembri 1989. Nepodliehajú ani hrubému antikomunizmu, ktorý v poslednom období rozpútava KDH a ďalšie pravicové strany smerujúce k očierňovaniu výsledkov práce v rokoch socialistickej výstavby.“
(sp)