Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

NBA: Sacramento vo forme

NEW YORK – V nedeľu mala basketbalová NBA na programe tri stretnutia. Toronto prehralo doma s Los Angeles Clippers 72:79. O výsledku rozhodol strelecký útlm kanadského tímu v druhom polčase, v záverečnej štvrtine dal chudobných 11 bodov. „Dnešné ví

Rasheed Wallace z Portland Trail Blazers (vľavo) v súboji o loptu s Chrisom Mihmom (č. 4) z Cleveland Cavaliers. Basketbalisti Portlandu zvíťazili 96:64. FOTO – REUTERS

NEW YORK – V nedeľu mala basketbalová NBA na programe tri stretnutia. Toronto prehralo doma s Los Angeles Clippers 72:79. O výsledku rozhodol strelecký útlm kanadského tímu v druhom polčase, v záverečnej štvrtine dal chudobných 11 bodov. „Dnešné víťazstvo má pre nás veľkú cenu, pretože v posledných zápasoch sme vždy premrhali sľubný náskok a stretnutie si prehrali pokazeným záverom,“ povedal tréner Clippers Alvin Gentry, ktorého zverenci triumfovali na súperovej palubovke po sérii štyroch neúspechov.

Sacramento potvrdilo súčasnú skvelú formu víťazstvom nad Phoenixom 103:100, keď sa zaskvela najmä dvojica Chris Webber (28 bodov a 13 doskokov) – Predrag Stojakovič (25 bodov a 8 doskokov). Kings sa tešili z úspechu už v ôsmom stretnutí za sebou, čo je najdlhšia víťazná séria od presťahovania klubu zo Cincinnati v sezóne 1972/1973. Suns necelú minútu pred koncom dokázali znížiť 13-bodovú stratu z úvodu poslednej štvrtiny na rozdiel troch bodov, ale dôležité trestné hody zaznamenal turecký legionár Hydaiet Türköglu.

Portland zdolal Cleveland (96:64), keď z tímu hostí dal viac ako 10 bodov jediný hráč – Lamond Murray. „Naša obrana bola jednoducho excelentná. Súpera sme najmä v druhej polovici nepustili prakticky k ničomu,“ povedal domáci tréner Maurice Cheeks.