uté.
16. december 2001: Úrad pre finančný trh prešetruje štyri firmy podozrivé z neoprávnených obchodov s akciami VSŽ na bratislavskej burze. V dvoch predchádzajúcich týždňoch totiž kurz akcií VSŽ, ktoré sa ešte v novembri obchodovali po 250 Sk, klesol aj na 100 a 101 Sk. Existuje dôvodné podozrenie, že malými špekulatívnymi obchodmi mal niekto záujem krátkodobo zraziť cenu akcií.
19. december 2001: Ministerstvo hospodárstva sa po poklese ceny akcií VSŽ na burze rozhodlo počkať s predajom akcií, ktoré mal v portfóliu Transpetrol.
20. december 2001: VSŽ poslali Transpetrolu ponuku na kúpu vlastných akcií po 200 korún za kus. Ponuka však záhadne odišla spolu s „normálnou“ poštou a nie kuriérom, ako býva zvykom. Transpetrol ju dostal až 4. januára, nevylúčil však, že o jej existencii vedel z neoficiálnych zdrojov už skôr.
21. december 2001: Štátny Transpetrol so súhlasom ministra Haracha predal 21-percentný balík akcií VSŽ po 160 korún za kus súkromnému Stredoeurópskemu maklérskemu domu. Ten polovicu z tohto balíka obratom za rovnakú cenu posunul Poštovej banke.
8. január 2002: Úrad pre finančný trh pozastavil vyrovnanie podozrivých obchodov s akciami VSŽ. Tie teda naďalej zostávajú na účte Transpetrolu a štát tak získal 30 dní na prešetrenie transakcie.
9. január 2002: Dozorná rada VSŽ schválila, že odkúpi akcie od všetkých akcionárov vlastniacich viac ako päť percent VSŽ.