Kandidatúra Vysokých Tatier na Zimné olympijské hry 2006 vyvoláva protichodné reakcie a predovšetkým obavy v radoch ochrancov prírody. Dušan Bevilaqua zo Strany zelených na Slovensku (SME, 23. 10. 1997) nezdieľa olympijské nadšenie Ľudovíta Černáka z Demokratickej únie, pričom oba postoje sú nepochybne vyjadrením zdravého patriotizmu a lásky k tatranskej prírode. Aké sú názory ďalších predstaviteľov Slovenskej demokratickej koalície?
Vladimír Palko, podpredseda KDH: "Organizácia takého veľkého podujatia, akým sú OH, nutne musí znamenať i problémy, ktoré sa dotýkajú životného prostredia. Zároveň som však presvedčený, že rizikám poškodenia prírody možno predchádzať a myšlienka usporiadať vo Vysokých Tatrách ZOH je pre nás v zásade prijateľná a rozumná."
Ján Budaj, podpredseda DU: "Všetci by sme radi videli Slovensko, ktoré púta pozornosť svojimi úspechmi, ale olympiáda v Tatrách pre nás prichádza do úvahy iba vtedy, ak nielen politickými úspechmi presvedčíme svet o svojej schopnosti riadiť si verejné veci, ale keď aj technicky a ekonomicky dokážeme zrealizovať veľkú športovú akciu bez poškodenia ekológie veľhôr. Pri splnení obidvoch týchto predpokladov budeme všetci radi, ak raz v budúcnosti zaveje nad Tatrami zástava s piatimi kruhmi."
Jozef Krumpolec, podpredseda SDSS: "V každom prípade sme za kandidatúru Vysokých Tatier na OH - je to ocenenie olympijského hnutia a zároveň príležitosť, aby sme sa pred svetom dobre prezentovali. Okrem toho je to aj ekonomická šanca pre tento región. Je však potrebné dodržať určité normy, aby neutrpelo životné prostredie."
Peter Zajac, podpredseda DS: "Rešpektujeme výsledok referenda ľudí pochádzajúcich z tatranského regiónu. Žijú tu a sú si teda vedomí toho, o čo ide. V súvislosti s touto otázkou sa naskytajú dve hľadiská: ekologické a ekonomické. V žiadnom prípade by nemalo dôjsť k narušeniu prírody. Naopak, ak by sa olympiáda mala konať, tak len pod podmienkou, že by prispela k zlepšeniu životného prostredia, ktoré je tu veľmi zanedbané. Ide však o to, či na to Slovensko má..."
Zdenka Tóthová, predsedníčka SZS: "Nie sme a priori proti OH, ale nesmú byť na úkor ochrany prírody. Stále sa uvažuje o tom, že športoviská budú v centrálnej zóne národných parkov, neuvažuje sa o alternatíve FIS 2 - stále sa počíta s tým, že bude potrebné rúbať les. Ak by existovala alternatíva k tomuto projektu, nie sme proti - myšlienka olympijských hier je nám blízka. Okrem toho, ak správu národných parkov zabezpečuje hospodárska organizácia, akou sú Štátne lesy, je tu obava, že olympiáda nebude ekologická. Mimochodom, jednou z podmienok úspešnej kandidatúry je práve ekologické hľadisko. Sme teda za, pokiaľ sa nebude zasahovať do národných parkov a nebudú sa robiť výnimky z ochrany prírody pre niektoré oblasti. Zatiaľ však podľa nás budúci organizátori OH nedokázali túto podmienku zabezpečiť."