výlučne zo srvátky a môže nahradzovať aj niektoré druhy tvarohov.
"Napriek širšiemu sortimentu sú výrobné kapacity spoločnosti vyťažené len na 60 - 70%. Spoločnosť je schopná vyrábať väčší objem produkcie, ale nemá dostatok distributérov na distribúciu svojich výrobkov," povedal pre tlačovú agentúru SITA obchodný riaditeľ Levických mliekarní Juraj Riedl. Pri distribúcii svojich výrobkov spolupracujú Levické mliekarne najmä s veľkoobchodnými organizáciami. S niektorými veľkoobchodníkmi však museli spoluprácu prerušiť pre ich platobnú neschopnosť. "Neboli totiž schopní platiť úvery, ktoré im mliekareň poskytla, prípadne ukončili svoju činnosť bez uhradenia záväzkov voči Levickým mliekarňam. Aj napriek týmto problémom si spoločnosť udržala svoju rentabilitu," povedal J. Riedl.
Levické mliekarne stačia pokryť svojou produkciou dopyt po ich výrobkoch na domácom trhu. Pri realizácii svojej produkcie využívajú aj barterový obchod medzi mliekarňami, t. j. mliekarne si navzájom vymieňajú hotové výrobky a potom aj distribuujú.
Takmer 30% produkcie Levických mliekarní putuje na zahraničné trhy, najmä na Blízky východ, potom na trhy Indonézie a Holandska. Hlavnou exportnou komoditou je sušené mlieko.
Levické mliekarne boli pôvodne producentmi syrov a sušeného mlieka. Postupne rozširovali svoj sortiment o mliečne výrobky a kyslomliečne výrobky a ako jediní na Slovensku vyrábajú kefírové mlieko.