15. januára 1993 - Predseda vlády Václav Klaus v telefonickom rozhovore s Vladimírom Mečiarom hovoril o delení majetku a o podpísaní príslušnej dohody. Obaja premiéri sa mali stretnúť v najbližších dňoch, len čo bude dohoda o delení majetku pripravená na podpis.
5. februára 1993 - V. Mečiar: "Je podpísaná dohoda, že množstvo zlata, to je presnejšie nie 7 a pol ale 7,326, je uznané pri delení aktív banky, že je majetkom Slovenskej republiky. Všetko ostatné, čo zostáva rozdeliť, sú aktíva a pasíva Štátnej banky česko-slovenskej, kde by pasíva mali prevládnuť. Zrejme sa dohodneme na medzinárodnom audite a potom na vysporiadaní. Takže tam je tiež rozpor."
22. februára 1993 - V. Klaus na zasadaní slovenskej vlády: "Zostáva problém delenia aktív a pasív bývalej Štátnej banky česko-slovenskej. Zostáva problém delenia niekoľkých väčších celoštátnych organizácií, ako je Transgas, Čedok a iné, z ktorých niektoré sú navyše už v určitej fáze svojho privatizačného procesu, čo komplikuje celú vec."
18. marca 1993 - V. Klaus vo faxovej správe: "Vláda Českej republiky na svojom zasadnutí dňa 17. 3. 1993 zhodnotila stav rokovania o majetkovom vysporiadaní medzi Českou a Slovenskou republikou a konštatovala, že je nanajvýš neuspokojivý. Po dôkladnom zvážení tejto situácie sa rozhodla pozastaviť predávanie akcií jednotlivým účastníkom kupónovej privatizácie do vyriešenia majetkových problémov medzi ČR a SR, najmä do podpísania globálnej majetkovej dohody a dohody o bankových aktívach a pasívach."
18. marca 1993 - V. Mečiar na zasadnutí NR SR: "Podľa zákona i dohôd, ktoré máme uzatvorené s ČR, nie je možné majetkové akcie občanov spájať s majetkovým vyporiadavaním štátu. Hodnotím to ako akciu neprípustného nátlaku na štát, hodnotím to ako diskrimináciu majetku občanov SR v Čechách, hodnotím to ako akt porušenia medzinárodného práva, porušenia dohôd, podľa ktorých je majetok občanov SR na území ČR chránený a požívajúci takú istú ochranu ako majetok iných štátov. Príprava podkladov pre vysporiadanie majetku je tak nevýhodná, diskriminujúca a znevažujúca Slovensko, že ju jednoducho podpísať nemôžme, preto je to prostriedok nátlaku a vydierania vlády SR."
2. apríla 1993 - V. Mečiar v SRo: "Napríklad bolo sľúbené, že zmluvy budú podpísané do 15. apríla, a ja som ich ešte nevidel. Je paradox, keď vláda má uzatvoriť zmluvy, napríklad o delení banky, o likvidácii rozpočtu federácie a ani minister financií Slovenskej republiky, ani ja sme ich nevideli, nevieme, čo je v nich, nemáme ich preskúmané, ale vieme, že do 15. apríla majú byť podpísané. To predsa nie je možné. Pokiaľ ide o ústretovosť českej strany, zatiaľ som sa s ňou nestretol."
15. apríla 1993 - V. Klaus o tzv. supernulovom variante: "Teraz sa niekto stretne a povie, že je 12.33 a že v tejto chvíli sa končí na veky - vekov akýkoľvek deliaci majetkový problém medzi Českou a Slovenskou republikou. Za tejto podmienky by som ja hlasoval za supernulový variant a obchádzal by som celú republiku, aby sme zo seba sňali tento nesmierne ťažký kríž."
26. mája 1995 - V. Mečiar pre SRo: "Veľa ráz sme s premiérom Klausom sedeli sami dvaja a majúc rôzne záujmy a vždy na zreteli záujmy štátu, ku ktorému sme patrili, sme hľadali cestu schodnú a čestnú pre oboch. A my sme takúto cestu hľadali a myslím, že aj kedysi nachádzali v oblasti majetkoprávnej. Zoberme si chyby, ktoré sme urobili pri evidovaní našich pohľadávok v zahraničí, za rozdelenie majetku federácie zodpovedal prvý podpredseda vtedajšej federálnej vlády Rudolf Filkus, takže som ďaleko od toho, aby som si myslel, že na vine v tomto je iba česká strana. Tých chýb sme my urobili dostatok."
11. januára 1996 - V. Mečiar na mítingu HZDS: "Premiér Klaus hovoril, že by sme mali s touto otázkou niečo urobiť. Moja odpoveď bola: Vo februári 1993 sme sa dohodli, že to bude nula. Som ochotný prísť a podpísať to. Ale kým budem vo vláde, nečakajte, že odo mňa dostanete čo i len korunu. Nedlhujeme vám nič, môžeme však počítať opak. Skončime to. Zlato príde na Slovensko a nula."