Slepý Škót, ktorý v alkoholickom ošiali pohrýzol svojho verného slepeckého psa do ňufáka a ucha, dosiahol zmiernenie trestu a po dvoch rokoch si bude môcť zaobstarať nového štvornohého sprievodcu. Podľa správ miestnej tlače odvolací súd v Edinburghu zmenil doživotný zákaz pre Charlesa Duboisa vlastniť slepeckého psa na dvojročný. Sudcovia uznali útok 33-ročného muža na labradora menom Upton, zaznamenaný strážnou videokamerou, za výnimku a akceptovali argumentáciu, že išlo o čin "v okamihu frustrácie", pretože Dubois údajne nie je pravidelným konzumentom alkoholu.
STOPOL KRÁĽA
Španielsky kráľ je medzi svojimi poddanými veľmi obľúbený. Mnohí Španieli obdivujú jeho šarm a eleganciu. Okrem toho platí dane ako každý a vraj má aj bežný občiansky preukaz, kde je v kolónke zamestnania napísané "štátny zamestnanec". K jeho popularite však možno prispela aj historka o kráľovi a stopárovi. Kráľ vraj jedného dňa utiekol svojim bodyguardom, aby si vyrazil na motorke. Cestou vzal stopára, ktorému sa minul benzín, a odviezol ho k najbližšej čerpacej stanici. Keď sa lúčili, vďačný muž požiadal ochotného záchrancu, aby mu prezradil svoje meno. Kráľ si zložil prilbu a odvetil: "Volám sa Juan Carlos."
SKUTOČNÁ ARCHA
Biblický príbeh o Noemovej arche môže vychádzať zo skutočných udalostí, rozdiel je len v tom, že nebol zničený celý svet, ale boli zaplavené oblasti na pobreží dnešného Čierneho mora, tvrdia britskí vedci. Podľa názoru expertov oblasť zaplavila enormne rozsiahla potopa asi pred 7000 rokmi, teda 3000 rokov pred objavením babylonského mýtu o záplave známeho ako epos o Gilgamešovi, ktorý vznikol tisíc rokov pred biblickým príbehom. Ako uviedli vedci Bill Ryan a Walt Pitman pre britský časopis New Scientist, záplavu zapríčinilo uvoľnenie veľkého "kusa" bahna a nánosu v Bosporskom prielive, ktorý spája Čierne more - vtedy sladkovodné jazero - so Stredozemným morom.
REKORDNé POPRAVY
V Spojených štátoch bolo v tomto roku popravených najviac odsúdených na trest smrti za posledných 40 rokov. Oznámilo to v noci na včera vo Washingtone nezávislé Stredisko informácií o treste smrti. V tomto roku bolo dosiaľ v USA popravených 57 odsúdených, posledným z nich sa stal v stredu v štáte Texas štyridsaťjedenročný černoch. Riaditeľ strediska Richard Dieter uviedol, že naposledy boli popravy v porovnateľnom rozsahu prevedené v roku 1957, keď bol trest vykonaný na 65 odsúdencoch. Podľa Dietera bude počet popravených stúpať, pretože v tomto roku bol prijatý zákon, ktorý im sťažuje podanie žiadosti o milosť. Stredisko tvrdí, že do konca roku sa chystá ešte desať popráv a v tom prípade by sa vraj prekonal "rekord" z roku 1957.