V Kobe sa začala konferencia siedmich najvyspelejších štátov a Ruska

TOKIO (TASR) - Ministri skupiny siedmich najvyspelejších štátov sveta, tzv. G7 a Ruska, zodpovední za sociálne a ekonomické otázky, začali včera v japonskom Kobe dvojdňovú konferenciu o nezamestnanosti.

Cieľom konferencie je hľadanie spôsobov na uskutočnenie štrukturálnych reforiem a položenie základov vytvorenia nových priemyselných odvetví a s tým súvisiacich pracovných príležitostí.

Konferenciu na diaľku pozdravil japonský premiér Rjútaró Hašimoto, ktorý sa v kanadskom Vancouveri zúčastňuje na zasadnutí Organizácie pre ázijsko-tichomorskú hospodársku spoluprácu (APEC).

Podľa Hašimota vytvára globalizácia ekonomiky a technologická inovácia predpoklady pre ďalšiu hospodársku prosperitu. Tieto príležitosti však treba využiť prostredníctvom štrukturálnych reforiem, ktoré prispejú k ekonomickému rastu a zamestnanosti. Na slávnostnom otvorení konferencie uviedol japonský minister práce Bummei Tbuki, že v súčasnosti všetky industrializované krajiny zápasia s problémom nezamestnanosti. V Japonsku dosahuje dnes nezamestnanosť rekordných 3,5 percenta, čo je asi 2,3 milióna osôb.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Do skupiny siedmich najvyspelejších štátov patria okrem Japonska aj USA, Veľká Británia, Kanada, Nemecko, Francúzsko a Taliansko. Na konferencii majú spomedzi nich svojich zástupcov iba Japonsko, Taliansko, Veľká Británia a Francúzsko a zúčastňuje sa na nej aj predstaviteľ Ruska, ktoré sa usiluje o plné členstvo v klube najvyspelejších štátov.

Na konferencii v Kobe sa zúčastňujú ministri práce, obchodu, priemyslu, hospodárstva, sociálnych vecí alebo zamestnanosti z jednotlivých krajín.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 529
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 193
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 874
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 968
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 790
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 797
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 472
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu