uviedli, že vláda rokovala o sťahovaní izraelských vojakov len vo "všeobecnej rovine". Izraelský odsun zo západného brehu je záležitosťou, ktorá rozdeľuje izraelskú politickú scénu a môže viesť až k pádu Netanjahuovho kabinetu.
Premiér Benjamin Netanjahu zvolal ministrov svojej vlády na rokovanie bez ohľadu na vyhrážky pravicových poslancov. Netanjahu sa snažil presadiť svoj návrh na obmedzený odsun armády zo západného brehu Jordánu. Pozorovatelia usudzujú, že Netanjahu má zatiaľ istú podporu len 7 z 18 ministrov. Šéf izraelskej diplomacie David Levy pohrozil demisiou, ak vláda nedospeje k pokroku v mierových rokovaniach. Pre Netanjahua bude pri hlasovaní hrať tlak, ktorý vyvíjajú Spojené štáty na Izrael v zmysle plnenia záväzkov. Asi 18 izraelských poslancov zastávajúcich najpravicovejšie názory však vláde pohrozilo, že ju nepodporia pri hlasovaní o dôvere, ak premiér bude presadzovať odsun.
Premiér v utorok o odsune armády hovoril telefonicky s Jásirom Arafatom. Palestínčania považujú jeho návrh na odsun z ôsmich percent územia za "výsmech". Napriek tomu Arafat súhlasil s tým, že na záležitosť nebude oficiálne reagovať, kým izraelská vláda nedospeje k rozhodnutiu. Podľa dohody uzavretej tohto roku v januári mal Izrael bez územného upresnenia v troch etapách odovzdať Palestínčanom časť územia západného brehu Jordánu, s výnimkou židovských osád a oblastí, ktoré označí za dôležité pre bezpečnosť židovského štátu. Odsun by mal byť dokončený do augusta budúceho roka. Palestínčania počítali s tým, že v tom čase budú kontrolovať viac ako 90 percent západného brehu. V súčasnosti majú v rukách bezpečnosť na približne troch percentách územia.