Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

A. C. Greene hral 907. zápas NBA v sérii

NEW YORK (TASR) - Severoamerická basketbalová NBA pokračovala ďalšími zápasmi: Atlanta - New York 79:100, Detroit - Portland 87:93, Dallas - Golden State 97:101 po predĺžení, Houston - Toronto 127:97, Milwaukee - Indiana 83:109, Phoenix - Chicago 89:85, .

NEW YORK (TASR) - Severoamerická basketbalová NBA pokračovala ďalšími zápasmi: Atlanta - New York 79:100, Detroit - Portland 87:93, Dallas - Golden State 97:101 po predĺžení, Houston - Toronto 127:97, Milwaukee - Indiana 83:109, Phoenix - Chicago 89:85, Sacramento - Utah 97:95.

Vo štvrtkových stretnutiach zámorskej NBA zaujala prvá prehra Atlanty v tomto ročníku, ďalší neúspech býkov z Chicaga na palubovkách súperov a nový rekord A. C. Greena v počte odohratých stretnutí v najprestížnejšej súťaži sveta bez prerušenia. Nový "železný muž" NBA sa zrodil v súboji Dallas - Golden State, v ktorom hostia triumfovali až po predĺžení 101:97. Dôvod na radosť mal však aj domáci A. C. Green, ktorý nastúpil na svoj 907. zápas v NBA bez prestávky a prekonal tak rekord Randyho Smitha. Green nevynechal ani jedno stretnutie od 18. novembra 1986, vtedy ešte hral v drese Los Angeles Lakers. Práve tento jeho bývalý klub je po štvrtku jediným tímom, ktorý v tomto ročníku ešte neokúsil horkosť prehry, pretože Atlanta neuspela na svojej palubovke v zápase s New York Knicks a prehrala vysoko 79:100. Najväčšiu zásluhu na prvej prehre Atlanty v sezóne mal s 20 bodmi hosťujúci John Starks, Patrick Ewing pridal 18 bodov. Atlante chýbala pre zranenie jedna z najväčších opôr Steve Smith. Ďalšiu prehru zaznamenali býci z Chicaga, na palubovke Phoenixu prehrali 85:89 a vonku sú stále bez víťazstva. Hosťom nepomohlo ani 30 bodov Michaela Jordana, ten však nemal v závere presnú mušku. Za domácich zaznamenal Danny Manning 23 bodov. Stále sa nedarí basketbalistom Toronta, tentoraz prehrali v Houstone 97:127 a z víťazstva sa netešili už osem zápasov po sebe. Navyše ich opustil aj obľúbený generálny manažér Isiah Thomas, ktorý dal prednosť ponuke televíznej stanice NBC Sports.