Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Portland - Phoenix 139:140

NEW YORK (TASR) - Národná basketbalová asociácia mala na programe ďalšie stretnutia základnej časti. PIATOK: Boston - Toronto 103:99, Indiana - Miami 82:78, Orlando - Denver 103:85, Atlanta - Sacramento 104:103, Chicago - Charlotte 105:92, Utah - Seattle

110:104, Houston - LA Lakers 103:113 po dvojnásobnom predĺžení, Portland - Phoenix 139:140 po štvornásobnom predĺžení. SOBOTA: Toronto - Indiana 77:105, Charlotte - LA Clippers 130:96, Detroit - New Jersey 96:88 po predĺžení, Miami - Denver 96:93, New York - Sacramento 114:87, Philadelphia - Boston 101:107, Washington - Orlando 91:102, Chicago - Cleveland 79:70, Dallas - Utah 77:85, San Antonio - Minnesota 94:105, Golden State - Portland 87:99, Vancouver - Milwaukee 109:94.

Najdlhší a zároveň na body najbohatší zápas piatkového večera v NBA videli diváci v Portlande, kde ich Trailblazers po šiestich víťazstvách v poradí privítali Phoenix Suns. Po odohratí štyroch štvrtín bol stav stretnutia nerozhodný, ale ani v predĺžení sa víťazstvo dlho neprikláňalo na žiadnu stranu. Až 11,2 s pred skončením štvrtého extradejstva zaúradoval hosťujúci Rex Chapman, ktorý dvoma trestnými hodmi upravil na konečných 139:140, keď už predtým spasil Suns vyrovnaním pred záverom druhého predĺženia. Rovnako dlhý zápas si NBA nepamätá už od 1. februára 1987.

Predlžovalo sa aj na opačnom konci západného pobrežia - v Los Angeles, ale "iba" dvakrát. Domáci Lakers po štvrtkovom víťazstve nad San Antoniom Spurs v predĺžení zdolali až po normálnom hracom čase aj Houston Rockets (113:103) a naďalej ostali v novom ročníku neporazení.