Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Tréner Esteban Albert sa obával, že Žirková so Sviščovovou Madrid "zakolú"

Skvelá madridská légia v drese Getafe, skladajúca sa zo štyroch Španielok (z nich je jedna naturalizovaná Ruska Zasuľská), dvoch Švédok, z ktorých má Kostičová juhoslovanský pôvod, Angličanky Hemeryovej, Nemky Rothovej, Američanky Jacksonovej, stála ...

Skvelá madridská légia v drese Getafe, skladajúca sa zo štyroch Španielok (z nich je jedna naturalizovaná Ruska Zasuľská), dvoch Švédok, z ktorých má Kostičová juhoslovanský pôvod, Angličanky Hemeryovej, Nemky Rothovej, Američanky Jacksonovej, stála v Ružomberku v 26. min druhého polčasu zápasu Európskej ligy viac než na pokraji prehry. Tréner Esteban Alnbert urobil za stavu 57:45 jediné čo mohol, vybral pre dievčatá oddychový čas. "Opätovne som upozornil zverenky, aby dávali pozor na Žirkovú a Sviščovovú. Bál som sa, že nás strelecky ,zakolú`. Vyžadoval som, aby hráčky nestratili trpezlivosť, v útoku spomalili," zhutnil španielsky tréner slová, ktoré v basketbale zásadne trvajú minútu. Žirková so Sviščovovou dali v zápase skutočne 50 bodov zo 75 ružomberských! Najmä Ukrajinke išla hra ako z partesu, celý Ružomberok však ako viedol a hral výborne, podvedome upadal do domácej ligovej bezstarostnosti. Trénerka SCP Natália Hejková sa posťažovala na nekolektívny výkon, na ľahkomyseľnosť väčšiny domácich basketbalistiek, keď to dvom "sypalo". Ružomberok však za "flinkanie" a zbytočné parádičky zaplatil krutú daň. "Po 30 minútach som na lavičke každej hráčke hovoril, aby doslova pracovali, nestrácali nádej, basketbal sa hrá 40 minút," doplnil E. Albert myšlienku z time outu. Slovenský majster na túto zásadu zabudol. Hral lepšie než v talianskom Come, proti silnejšiemu súperovi. Podľahol napokon vlastnej "veľkosti", ktorá sa v športe vždy pomstí.