Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

SCP Ružomberok - PG Madrid 75:86 (40:39)

RUŽOMBEROK (SME - PETER FUKATSCH) - Basketbalistky SCP Ružomberok prehrali v skupine A Európskej ligy druhý zápas za sebou a opustili 1. priečku v tabuľke. Madridský Pool Getafe síce patrí medzi najlepšie tímy kontinentu, náš majster však stratil víťazstv

o vo výborne rozbehnutom stretnutí v úseku medzi 26.-29. min, ktorý prehral 0:13. Záverečná snaha Ružomberčaniek obrátiť skóre vytvorila sériu doslova hlúpych chýb, keď slovenské basketbalistky prihrávali priamo do rúk súperiek.

SCP Ružomberok - PG Madrid 75:86 (40:39). Zostava a body Ružomberka: Žirková 28, Sviščovová 22, Hiráková a Huťková po 9, Frniaková 4 (Kováčová 3, Polónyiová 0, Škvareková 0), najviac bodov Madridu: Anulová 21, Zasuľská 18, Valdemorová 17, Rothová 14. Trestné hody: 13/11-21/16, fauly 16:15, trojky 2:4. Pred 3500 divákmi rozhodovali Urukalo (Chorv.), Szpilewski (Poľ.).

Domáci tím mal viac príležitostí chytiť vývoj zápasu do svojich rúk. Po solídnom úvode viedol v 4. min 8:3, o 120 sekúnd však bolo 8:13. V 10. min sa začal strelecký koncert Jeleny Žirkovej, ktorý zakončila polčasovým súčtom svojich 18 bodov, jej tím však viedol iba o jediný. Madrid bol lepší i vyšší pod košom. "Najdlhšia" basketbalistka sveta, 213 cm vysoká Poľka Dydeková, sa od uplynulej sezóny podstatne zlepšila, naturalizovaná Ruska Zasuľská, v uplynulých rokoch označovaná za najlepšiu pivotku sveta, bola dokonca striedajúcou hráčkou. V závere však rozhodujúcou. Ďalším esom Getafe na podkošovom poste je Nemka Rothová. Hráčky SCP akoby sa báli vnikať pod kôš, v tomto smere sa dlho nedarilo ani Sviščovovej. Skutočne veľká nádej svitla Slovenkám v úvode druhého polčasu. Začali hrať svoj typicky rýchly basketbal a v 26. min viedli 57:45. Vtedy si vybral tréner Madridu Albert time out, v 29. min bolo 57:58. Ružomberok potom ešte zopár ráz viedol, napríklad v 36. min 65:62, ale domácim dochádzali fyzické i psychické sily. V ružomberskom tíme odtiahli zápas Žirková a Sviščovová, ostatné hráčky paberkovali herne i strelecky.