m Keď si pán premiér uvedomil, že by bolo predsa len dobré dostať sa do európskych štruktúr, imponovalo mu, že páni prezident a Čarnogurský podpísali spoločné vyhlásenie do EÚ. Je to typický alibizmus zo strany pána Mečiara. Asi ráta s tým, že chyby, ktoré urobil a naďalej aj robí, vyriešia iní. Pán prezident a pán Čarnogurský sa držali porekadla : "Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom". Demokracia je u nich na prvom mieste a preto sú v demokratických krajinách uznávaní. A toto si uvedomuje aj pán premiér, hoci nerád. Členovia HZDS videli v premiérovi všemocného a on im na oplátku daroval majetok celého národa, vytváral zbohatlíkov a v tom videl istotu svojej vlády. Chyby, ktorých sa dopustil, napraví len spravodlivosť, lenže spravodlivosť vyžaduje odsúdenie nespravodlivosti.
ELLA REPČÍKOVÁ, Žilina
m Veľa sa hovorí o tzv. prezidentovej časomiere. Nedávno som prechádzala Hodžovým námestím a tú nechutnú digitálnu časomieru som videla na vlastné oči. Kde sa my Slováci vlastne chceme dostať? Nebodaj do Európy? Veď tento čin je urážkou hlavy štátu. Nikde na svete, v žiadnom právnom štáte by toto nebolo možné bez postihu. Napokon, ide o prezidenta republiky. Podľa môjho názoru je takýto spôsob nielen primitívnym prejavom vzťahu k nemu, ale najmä pravým obrazom smeru, kam to vlastne spejeme.
ING. VALÉRIA FLOREKOVÁ, Bratislava
m Francúzski partizáni pochovaní v pamätníku pri Strečne, ktorí položili životy v boji proti fašizmu, sa museli v hrobe obracať, keď Jean Marie Le Pen, francúzsky pravicový extrémista kládol na ich hrob kvety. Pánu Slotovi, mužovi, ktorý nesie na Slovensku vládnu zodpovednosť, asi nestačilo, keď bývalý francúzsky premiér Alain Juppé povedal, že Le Pen je v základe takmer evidentne antisemita, rasista a xenofób. Nie je toho už na nás mnoho, Slováci?
PAVOL KOZÁK, Martin
m Všetci reálne zmýšľajúci ľudia v našom štáte si uvedomujú, že žijeme v ťažkej dobe, v ktorej sú ohrozené ľudské práva a demokracia nášho štátu. Preto si myslím, že treba urobiť všetko, aby sme spoločne bojovali proti zlu a porazili terajšiu vládnu garnitúru, ktorá nás klame a zavádza pod rúškom pseudodemokratickej propagandy a vedie našu spoločnosť do izolácie od demokratických krajín. Je veľkým nešťastím nášho národa, že na čele vládnej garnitúry je človek, ktorý si vytvára podmienky svojej moci na večné časy na úkor nášho pospolitého ľudu. Po posledných voľbách v roku 1994 nasadil do všetkých vládnych a kontrolných inštitúcií svojich verných straníckych poslov, čo je základom pre uchopenie svojej moci na dlhšie obdobie. Po skúsenostiach niet pochýb, že urobia všetko, aby blížiace sa voľby zmanipulovali. Iskierkou nádeje pre zachovanie demokracie v našom štáte pre demokraticky zmýšľajúcich ľudí je, že máme prezidenta, ktorý bojuje zo všetkých síl za zachovanie demokracie a právneho štátu. ĽUDOVÍT FRANKO,