Milánsky Inter zachránili góly Juhoameričanov - Ronalda, Zanettiho a Simeoneho

MILÁNO (REUTERS, rh) - Inter Miláno už po druhýkrát v tomto ročníku Pohára UEFA odvrátil blížiacu sa katastrofu s francúzskym tímom a vybojoval si postup do ďalšieho kola. Už v 2. kole mal po domácej prehre s Lyonom 1:2 nôž na krku, no vo Francúzsku ...

MILÁNO (REUTERS, rh) - Inter Miláno už po druhýkrát v tomto ročníku Pohára UEFA odvrátil blížiacu sa katastrofu s francúzskym tímom a vybojoval si postup do ďalšieho kola. Už v 2. kole mal po domácej prehre s Lyonom 1:2 nôž na krku, no vo Francúzsku dokázal zvíťaziť 3:1 a prehrýzť sa ďalej. Zle to s Milánčanmi vyzeralo aj pred utorňajšou odvetou s Racingom Štrasburg. Na jeho pôde podľahol v prvom meraní síl 0:2, čo dávalo Francúzom reálne postupové šance. Ani tentokrát sa však vedúci tím talianskej Serie A nepoddal osudu a po výhre 3:0 prekročil ďalšiu prekážku. Vďaka juhoamerickým hviezdam v tíme, ktoré strelili všetky góly. V 28. min načal Štrasburg Ronaldo strelou z 30 m, náskok z prvého duelu zrovnal štyri minúty po prestávke Zanetti a v v 73. min o všetkom rozhodol Argentínčan Simeone. Domáci však mohli viesť už v 13. min, Alexander Vencel v bráne Racingu však Ronaldov pokutový kop zneškodnil. Ani po treťom góle si však domáci nemohli vydýchnuť, gól Štrasburgu by totiž stačil k ich vyradeniu, Inter však náskok nakoniec uchránil. Prezident Interu Miláno Massimo Moratti sa však tesne po záverečnom hvizde priznal, že v postup veľmi neveril: "Je to pre nás neuveriteľný výsledok, pretože po tom, čo s nami urobili Francúzi v prvom zápase, som v trojgólové víťazstvo ani nedúfal. Ale nakoniec sme dokázali silnú morálku a charakter. Búšili sme do súpera od prvej minúty a ten neodolal. A v konečnom dôsledku sme mohli dať aj viac gólov. Takto sme sa o postup strachovali do poslednej minúty." Na margo zahodenej Ronaldovej jedenástky dodal: "Dokázal, že aj on je len človek, ktorý sa občas môže zmýliť. Chvalabohu, všetko nakoniec dobre dopadlo."

Autor: SME-rh

1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete