na budúci týždeň v Luxemburgu s definitívnou platnosťou rozhodnú o spôsobe rozšírenia. Z doterajších úvah predsedajúceho Luxemburska a Európskej komisie možno usudzovať, že sa taktiež priklonia k "spoločnej fotografii" na začiatku, ale potom rozdelia kandidátov na dve skupiny, z ktorých jedna bude skutočne rokovať a druhá sa bude na rozhovory pripravovať. Za dokument sa vyslovilo 373 poslancov EP, 28 bolo proti a 58 sa zdržalo hlasovania. Predseda zahraničného výboru EP T. Spencer oznámil, že parlament nakoniec vlastne prevzal stanovisko Európskej komisie, ktorá chce začať vstupné rozhovory so šiestimi štátmi, zároveň sa však zachoval veľkorysejšie voči ostatným. Spoluautor rezolúcie A. Oostlander naopak vyložil výsledok hlasovania ako odmietnutie postoja exekutívy EÚ.
Parlament sa podľa očakávania vyslovil za zvolanie Európskej konferencie ako fóra, na ktorom by všetky členské štáty, kandidáti členstva a Turecko rokovali o horizontálnych otázkach zahraničnej politiky, boja proti zločinnosti či ochrane životného prostredia. Luxemburský minister zahraničných vecí J. Poos bol pred poslancami omnoho opatrnejší - len šéfom štátov a vlád prislúcha, uviedol, aby rozhodli o tom, ako sa také zoskupenie bude nazývať, o čom bude rokovať a kto sa na ňom bude zúčastňovať.
Európsky parlament sa o znení rezolúcie dohadoval od septembra. Spravodajca Oostlander dlho presadzoval spoločný štart so všetkými kandidátmi okrem Slovenska a odloženie diferenciácie až na neskoršie obdobie. Nakoniec sa poslanci významne priblížili k návrhu Európskej komisie, pretože koniec koncov jediným skutočne významným odporúčaním je začať "pravé" vstupné rozhovory s tými krajinami, ktoré odporučila.