BRATISLAVA - Tretí rok po sebe sa vo finálovom súboji o titul hádzanárskeho majstra Slovenska stretne Tatran Prešov s MŠK Považská Bystrica. Paradoxné je, že na lavičkách budú svoj tím koučovať opäť iní tréneri ako pred dvanástimi mesiacmi. V sezóne 2002/03 obhájili po víťazstve 3:2 na zápasy Považania titul pod vedením českého trénera Jiřího Kekrta (Prešov viedol Martin Lipták), vlani po výhre 3:1 premiérovo jasali Prešovčania pod taktovkou Petra Hatalčíka (MŠK trénoval Jozef Hanták). Tentoraz to bude súboj Jurija Žuravľova (Prešov) s Františkom Šulcom (Pov. Bystrica).
Šulc už majstrovské oslavy zažil s Košicami, Žuravľov v úlohe hlavného trénera dvíhal ruky nad hlavu len po zisku Slovenského pohára (vlani pôsobil v Prešove ako Hatalčíkov asistent). "Jasné, aj to je motivácia. Obhajoba je síce vždy náročnejšia, ale chlapci sú v pohode a cítia sa dobre. Navyše vypredané hľadisko by nás malo hnať dopredu," verí si prešovský tréner. Výhodu domáceho prostredia v prvých dvoch zápasoch i v prípadnom rozhodujúcom piatom má Prešov, Považania však neskladajú zbrane. "Hrať pred vlastným publikom je vždy plus, ale ja vidím šance stále na fifty-fifty," tvrdí Šulc.
V boji o ženský titul sa stretne Iuventa Michalovce s obhajcom prvenstva z Dusla Šaľa. Kým Šalianky budú bojovať už o svoj deviaty titul, východniarky len o druhý. Jediné prvenstvo získali pred dvoma rokmi práve v súboji so Šaľou.
Víťazom WHIL sa síce stali prvý raz Michalovčanky, Šalianky si však vo finále veria a podľa slov jej trénera Štefana Kelemena budú bojovať aj za bývalú kapitánku Marcelu Fečovú, ktorá dostala v klube výpoveď. Aj tréner Iuventy Dušan Daniš favorizuje Šaľu. "Má širší a kvalitnejší káder i väčšie skúsenosti. V jej prospech hovorí aj bilancia vzájomných súbojov z tejto sezóny, z piatich duelov sme vyhrali iba raz. Vopred sa však nevzdávame. Po ,bronzových' rokoch strávených v Interi Bratislava ma však teší, že som opäť vo finále." (rh, jč)