sa športovaním iných pri obrazovke. Tá tretia možnosť by mala byť najdostupnejšia. Ale nie je.
Futbal a hokej ako najpopulárnejšie športy pred tromi rokmi zjednotili krok a v rokovaniach s STV vystupujú spoločne. Na pôde novozaloženej Slovenskej únie športu (tvoria ju zväzy futbalu, hokeja, basketbalu, hádzanej, volejbale a tenisu) momentálne posudzujú širší projekt s pracovným názvom Slovenský šport na televíznych obrazovkách.
"Každý šport má právo pýtať od televízie peniaze, ale okrem futbalu, hokeja a výnimočne niektorého ďalšieho pri extra podujatí, nemá na to momentálne potenciál," myslí si Miklós. Napriek tomu je presvedčený, že každý šport na obrazovke má svoju hodnotu, lebo je to "jedinečný, originálny program, zásadne premiéra", navyše s výchovným vplyvom.
Šéf agentúry nepochybuje, že aj slovenský fanúšik by si rád a rýchlo zvykol na to, čo jeho kolega v cudzine - na televízne popoludnia so športom so stálym vysielacím časom počas víkendu. Pripomína, že až 30 percent slovenských divákov sleduje v televízii programy v inom jazyku, čo je svetový unikát.
Televízne víkendy so športom sú bežné vo viacerých krajinách. Podľa návrhu projektu únie by nosne mali priamy prenos z futbalovej alebo hokejovej ligy. Ak by na programe nebola ani jedna, dostal by sa na rad prenos z iného športu. Podporné programy v objeme asi 200 hodín ročne by zahŕňali magazíny, športové štúdio, sumár športového týždňa, diskusné relácie a profily osobností. ,,Futbalové magazíny majú v západnej Európe vyššiu sledovanosť ako priame prenosy, lebo ponúkajú zostrihy, teda to najzaujímavejšie, čo sa v kole udialo," pripomína Miklós.