FOTO |
Podľa kníh Normana Mailera bolo nakrútených niekoľko filmov, v jednom z nich vystupuje aj on sám. V roku 1971 pozbieral režisér D.A. Pennebaker niekoľko spisovateliek a spisovateľov, nechal k nim prisadnúť si aj Mailera a rozprúdil medzi nimi debatu (na snímke). O téme, ktorá im bola spoločná, resp., o ktorú sa všetci zaujímali. Bol ňou feminizmus.
Mailer bol v tom čase dokonca predsedom jedného feministického hnutia, a tejto téme venoval svoju knihu Väzeň sexu. Dlho bol ústrednou postavou tohto vtipného a zábavného dokumentu Bloody Town Hall on. To sa však zmenilo vo chvíli, keď so svojou dlhou básňou (desaťminútovou) vystúpila feministická lesbička Jill Johnsonová.
Vo filme vidieť, že nie všetci účastníci debaty si boli istí svojimi názormi, ťažko hľadali argumenty, keď im ich protivníci vyvracali. To platí aj o Mailerovi, ktorý sa neraz chytil na vlastný háčik.
Slabšou stránkou filmu je, že sa viac zameriava na obraz, jeho originalitu, a menej sleduje obsahovú linku. Problémy mal aj so zvukom, v prvej verzii boli slová spisovateľov nezrozumiteľné. Preto sa film najprv vôbec nevysielal. Po rokoch však do výroby zasiahol druhý režisér Chris Hegedus, zvuk skorigoval a film sa v roku 1979 dostal k divákom. (kul)