Poslankyňa ANO Beáta Brestenská navrhla, aby výbor podporil druhý z variantov, ktoré navrhlo ministerstvo kultúry, čo však väčšina členov nepodporila. Druhú alternatívu pôvodne preferoval aj minister Rudolf Chmel, dnes sa mu však zdá, že prvý variant je "čistejší". "Pri vstupe súkromného investora sa môže stať, že sa súkromník stane väčšinovým vlastníkom," zdôvodnil.
S ministrovým návrhom nie je spokojné ani vedenie SND, ani členovia pracovnej skupiny, ktorá riešenie hľadala. Ekonomický riaditeľ SND Tibor Svierčik hovorí, že divadlo nevidí dostatočné záruky pre svoje pôsobenie. Ak sa uskutoční plánovaný predaj budov SND, vzniknú podľa neho veľké riziká aj z časového hľadiska.
Darina Kárová z výzvy Hlas pre kultúru hovorí, že ministerský materiál neobsahuje ekonomickú špecifikáciu riešení, je nekonkrétny a obsahuje skryté právne problémy. Nepáči sa jej, že SND by malo v budove len sídliť, a že by ju malo využívať len na 50 - 70 percent.
"Ak chcete dosiahnuť nejaký reálny výsledok, musíte vychádzať aj z politickej vôle," reagoval na jej slová Chmel. "Ak by som bol nezávislý odborník ako pani Kárová, tiež by som si vedel predstaviť nejaký iný návrh." Odchádzajúci minister tiež povedal, že "už nemôže bojovať s celým svetom, ani so stranou, ktorá ho nominovala, ani s divadelnou komunitou či SND". Problém so SND sa podľa neho nemal personifikovať, umelci by štát nemali až tak upodozrievať. "Kritizujeme to, čo bude, ak bude," vyjadril sa. (tasr, zu)