problémy neublížia.
"Neprikladám tomu až takú vážnosť," hovorí poslanec SDKÚ Tomáš Galbavý, ale "považujem to za nešťastné a do budúcnosti by nezaškodil diplomatickejší prístup", povedal o postupe, ktorý si zvolil štátny tajomník František Tóth.
Podpredseda KDH Pavol Minárik sa k sporu nechcel vyjadriť skôr, ako sa na ďalšom postupe dnes dohodne predsedníctvo strany. Ľubomír Lintner z ANO vylúčil, že spor prerastie do snahy odvolávať ministra. Ak sa Fronc a Tóth nezhodnú v názore na reformu, rozhodnú voliči v roku 2006, "či tendencie, ktoré nastoľuje súčasné vedenie ministerstva, sú dobré, alebo by mal byť v oblasti vzdelania predsa len liberálnejší prístup".
Tóth na Froncove kroky reagoval v médiách. SMK to považuje za neštandardné správanie. "Tieto veci by sa najskôr mali prediskutovať vnútri rezortu," hovorí Gyula Bárdos. Za konfliktom vidí aj politiku. "Možno sú v tom aj regionálne voľby alebo parlamentné voľby, ktoré budú už o rok," dodal Bárdos a dal tak za pravdu Mesežnikovovi.
Mesežnikov si aj napriek zložitým vzťahom medzi KDH a ANO myslí, že obe strany sú odkázané na pokračovanie spolupráce do konca volebného obdobia. "Pre nich je prijateľnejšie zotrvanie v koalícii aj s takýmito konfliktnými vzťahmi, ako byť mimo nej," povedal. (rp)